2008.11.02. 19:18

NB III: a Rákóczi és a Siófok is legyőzte a listavezetőt

A Dráva csoportban a Rákóczi, míg a Duna csoportban a Siófok ligacsapata győzte le a listavezető Szentlőrinc, illetve Szigetszentmiklós csapatát.

Tudósítóinktól

NB III/Dráva csoport

Bonyhádi VLC–AC Nagybajom 4–0 (1–0)
Bonyhád, 150 néző. V.: Usprung.

AC Nagybajom: Noé – Banai, Pap M., György Zs., Babai – Androsics, Csörgei, Laki O., Horváth Á. (Dalavits, 58.) – Szabó A. (Nagy R., 58.), Bázel (Andricz, 46.). Edző: Hanusz János.
Gólszerzők: Csende (23., 65.), Vízdár (55.), Sebestyén (89.).
Kiállítva: Andricz (54., a játékvezető megsértéséért).

Súlyos vereséget szenvedett Bonyhádon a lélektelenül, akaratgyengén és fegyelmezetlenül játszó újonc nagybajomi együttes.

PVSK–Nagyatádi FC 4–1 (3–0)
Pécs, 50 néző. V.: Minker.

Nagyatád: Patak – Prucsi, Pintér T., Horváth J., Varga II. B. (Vukmann) – Kiss J., Szabó M., Vajda, Brezovszky – Balogh (Ernyes), Pércsi (Pintér D.). Edző: Papp Zoltán.
Gólszerzők: Laki G., Varga I. B., Pest R., Máté Gy., ill. Kiss J.

Kaposvári Rákóczi FC II.– Szentlőrinc 2–0 (0–0)
Kaposvár, Cseri út, 100 néző. V.: Molnár A.

Kaposvári Rákóczi FC II.: Horváth L. – Szolomajer, Szeles, Márton, Balogh L. – Németh P., Keczeli, Tabi (Bérczi, 80.), Ato (Németh M., 53.) – Kerekes (Akácsos 60.), Reszli. Edző: Pusztai László, Balázs József.
Gólszerzők: Balogh, Reszli.

A második félidőben feljavult a hazaiak játéka, amellyel bebiztosították a bajnokesélyes ellen a győzelmet.

Marcali VFC–Bogád 1–2 (1–0)
Marcali, 130 néző. V.: Kondákor.

Marcali: Hajba – Lakics, Károli, Kőrösi (Zugor, 15.), Kormos – Takács M. (Kovács O., 79.), Kovács P., Mixtai, Németh A. – Németh B., Zsiga. Edző: Németh István.
Gólszerzők: Takács M. (27.), illetve Sági (74., 78.).

Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazaiak hetvenhárom percig győztesnek érezhették magukat, de a csereként beállt Sági négy perc alatt a vendégek javára fordította a mérkőzést.

Duna csoport

Szigetszentmiklósi TK–BFC Siófok II. 0–1 (0–1)
Szigetszentmiklós, 120 néző. V.: Bányai.

BFC Siófok II.: Balikó – Kerényi, Sütő, Márton, Orosz – Horváth A., Gadó – Györök, Krizbai (Tóth R., 85.), Horváth B. – Handler (Hollósi, 80.). Edző: Horváth Károly.
Gólszerző: Györök (32).

Az eddig veretlen, listavezető otthonában nyertek a siófokiak egy minden igényt kielégítő, az NB III-nál magasabb színvonalú találkozón. Horváth Károly együttese fegyelmezett, taktikus játékának köszönheti a három pontot, mellyel negyedik helyen áll a bajnoki táblázaton.

III. Kerületi TUE– Balatonlelle SE 2–3 (2–2)
Budapest, 100 néző. V.: Molnár Cs.

Balaltonlelle SE: Erdei – Kocsis, Kenéz, Juhász, Petronovics (Pap, 65.) – Takács, Mogyoróssy, Balogh, Kiss, Valla – Galgóczi (Földes, 89.). Edző: Kovács János.
Gólszerzők: Lendvai (40.), Bakos (42., 11-esből), illetve Galgóczi (18., 32., 82.).

A jól játszó Balatonlelle 2–0-ás vezetés után pár percre kiengedett, melyet a hazaiak kihasználtak, de a vendégek végül mind- három pontot megszerezték.

A Dráva csoport további eredményei: Komló–Nagykanizsa 1–3, Bermend–Szekszárd 1–1, Pécsvárad–Mohács 4–3, Paksi FC II.–Dombóvár 3–1.