2014.07.22. 15:04

Női kézilabda: macedón csapat vár a siófoki lányokra a KEK-ben

WHC Metalurg lesz a Siófok KC ellenfele a tizenhat közé jutásért a női kézilabda KEK-kupasorozatban november közepén, illetve végén. Hat magyar csapat volt érdekelt az európai kézilabdakupák keddi bécsi sorsolásán.

Sonline/MTI

A női KEK-ben a Siófok, az EHF Kupában pedig a Dunaújváros is szkopjei csapatot kapott, előbbi a Metalurgot, utóbbi a Vardart. Szerencsésebb volt az ugyancsak EHF kupás Érd, amely egy svájci és egy izraeli együttes párharcának továbbjutójával találkozik majd.

A férfi EHF Kupában a Balatonfüredre nehéz ellenfél vár, hiszen az izlandi Haukar és az orosz Dinamo Asztrahán párharc győztesével találkozik a 32 közé jutásért. Ugyanebben a körben a Tatabánya luxemburgi riválissal találkozik, és egyértelmű esélyesként lép pályára. Az Orosházának - amely már az első körben, szeptemberben érdekelt - könnyű ellenfél jutott Moldovából.

Női KEK: 3. forduló (a 16 közé jutásért):
WHC Metalurg (macedón) - Siófok-Galérius Fürdő (játéknapok: november 15/16. és 22/23.)