Megyei labdarúgás

2024.04.21. 09:46

Tizenhat gólt vágott a Toponár a Segesdnek úgy, hogy korábban véget ért a mérkőzés

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság szombati ragadóján már 3–0-ra is vezetett a házigazda Marcali. A 76. percben szépített a Kadarkút, majd Albrecht Benedek egy perccel a rendes játékidő vége előtt, majd a hosszabbítás harmadik percében pontot mentett a csapatának.

Fotó: Muzslay Péter

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Toponár nagyon kitömte a csere nélkül érkező sereghajtó Segesdet. A 77. percben már 16–1 volt az állás, amikor a vendégek hét főre fogyatkoztak, s így nem lehetett tovább játszani. A toponári gólokon kilencen osztoztak; Pető Tamás ötször, Laczkó Dávid József pedig négyszer vette be a kaput.

Az éllovas Nagyatád három góllal verte otthon a Tabot, az újonc Barcs pedig (gólzáporos találkozón) eggyel a Somogysárdot, akárcsak a Balatonlelle a Jutát. A Marcali–Kadarkút rangadó vége döntetlen lett, míg a Nagybajom magabiztosa nyert 4–0-ra Csurgón.

A 25. forduló szombati eredményei

Toponár–Segesd 16–1 (7–0) – a 77. percben félbeszakadt

Toponár. Vezette: Mátyás L.

Toponár: Keller R. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Kovács P., Ivusza G. (Stier M. a szünetben), Laczkó D., Fila J., Decsi R., Péter D., Baranyi D. Edző: Keller Imre.

Segesd: Kozma G. – Horváth D., Dein A., Szeszán A., Kuti I., Ruppert B., Böröczfi D., László B., Kovács L., Bojtor A., Balogh B. Edző: Nagy Attila.

Gólszerzők: Laczkó D. 4 (1., 31., 53. és 66.), Pető T. 5 (14., 23., 51., 68. és 75.), Kovács P. (25.), Ivusza T. (34.), Ivusza G. (43.), Péter D. (54.), Decsi R. (60.), Neubauaer M. (65. – 11-esből), Fila J. (73.)

Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Segesd 5–2 (2–1).

Nagyatád–Tab 4–1 (2–0)

Nagyatád. Vezette: Perák A.

Nagyatád: Imrei R. – Dekanics M., Kovács K. (Ribarics R. 79.), Kollár D. (Fehér M. 79.), Tratnyek D., Galamb D., V. Nikolics (Juhász Á. 69.), Horváth F. (N. Vrban 57.), Pákai G. (Horváth M. 79.), Fazekas Á. (Pati M. 69.), Koósz Á. Edző: Papp Zoltán.

Tab: Horváth J. – Szabó Á. (Kaveczki B. 63.), Naász B., Ladiszlai K., Réder F., Németh D., Magas V., Vida A., Kis Z., Tábori T., Teplán L. Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.

Gólszerzők: V. Nikolics 2 (4. és 34.), Pákai G. (49.), Galamb D. (60.), illetve Teplán L. (81.).

A Tab ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Barcs–Somogysárd 4–3 (3–1)

Barcs. Vezette: Németh D.

Barcs: Tatai L. – Orsós I., Mangult N., Orsós Sz. (Kocsis P. 76., Jakab A. 85.), Schenker T., Tompa I., Horváth L., Banicz Benjamin (Wuts A. 78.), Niklai P. (Jakab J. 90+4.), Miskovics P., Androsics A. Edző: Minor Levente.

Somogysárd: Horváth N. – Orbán R (Csonka P. 58.), Páger B. (Kreizer Zs. 36.), Márton Cs., Baranyai D. (Halász R. a szünetben), Kulcsár K., Nagy A. (Szalai N. 42.), Terestyényi A., Herzsenyák Á., Grabarics M., Palkovics T. Edző: Weimann Gábor.

Gólszerzők: Tompa I. 2 (5. és 42.), Banicz Benjamin (30.), Mangult N. (73.), illetve Márton Cs. (32.), Grabarics M. (55. – 11-esből),Palkovics T. (68.).

Kiállítva: Szalai N. (Somogysárd) a 81. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Barcs–Somogysárd 3–1 (3–1).

Balatonlelle–Juta 2–1 (1–1)

Balatonlelle. Vezette: Czár K.

Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. – Soóky R., Kelemen K., Fazekas Á., Körmendy K., Dömötör D. (Andrasics M. 75.), Kovács K. (Barczi L. 41.), L. Silva, Országh B., Hegedűs Gy., Kertész Zs. (Németh J. a szünetben). Edző: Kenéz Szabolcs.

Juta: Vajda P. – Kollega K., Lender M. (Jovánczai P. 72.), Tamás L., Mozsgai G. (Marton K. 75.), Sólyom G., Vadas Z., Zentai A., Jovánczai Á. (Bebics B. 85.), Varga D., Kántor P. Játékosedző: Jovánczai István.

Gólszerzők: Dömötör D. (42.), Németh J. (57.), illetve Kollega K. (35. – 11-esből).

Kiállítva: Kántor P. (Juta) a 87. percben.

Marcali–Kadarkút 3–3 (2–0)

Marcali. Vezette: Böröczi Z.

Marcali: Sinka L. – Péterfi Á., Czobor D., Varga B., Bradics T. (Bakonyi F. 89.), Balogh L., Kollár M. (Bojtor N. 71.), Klotz Á. (Varga D. 84.), Kiss D.(Szántó Zs. 76.), Szabó D., Mészáros D. Edző: Virág Krisztián.

Kadarkút: Strublics J. – Simon R. (Salamon P. 63.), Albrecht B., Kurdi B., Sárközi K. (Ferenczi M. a szünetben), Jakabfi M., Balogh Á., Horváth M., Kovács G., Németh D., Horváth R. Edző: Pintér Gergő.

Gólszerzők: Varga B. (33.), Kiss D. (44.), Balogh L. (51.), illetve Balogh Á. (76.), Albrecht B. 2 (89. és 90+3.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali–Kadarkút 10–0 (6–0).

Csurgó–Nagybajom 0–4 (0–1)

Csurgó. Vezette: dr. Hegedüs I.

Csurgó: Márkus Sz. – Papp B., Papp M., Beke Bálint, Pál F., Radák M., Holoda M., E. Succes,  Dömötörfy B., Markos P. (Dobri T. 73.), Orsós Gy. Edző: Beke Lajos.

Nagybajom: Horváth B. – Fodor T. (Kis P. 85.), Varga A., Márton A. (Kiss J. 69.), Weimann R., Babai G. (György Zs. 79.), Horváth P., Csalló I. (Pap-Tibol M. 84.), Simon R., Iván D., Iványi Ö. Játékosedző: Horváth Péter.

Gólszerzők: Márton A. (38. – 11-esből), Babai G. (62.), Iványi Ö. (80.), Weimann R. (89.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Nagybajom 3–2 (2–1).
A Kaposfüred–Balatonkeresztúr és az Öreglak–Balatoni Vasas mérkőzést (utóbbit Buzsákon) vasárnap 17 órakor játsszák.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élcsoportja: 1. Bradics Tamás (Marcali) 28 gól; 2. Vukan Nikolics (Nagyatád) 23 gól; 3. Laczkó Dávid József (Toponár) 21 gól; 4. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 20 gól; 5–7. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle), Decsi Richárd (Toponár) és Ivusza Gábor (Toponár) 17 gól; 8. Simon Róbert (Kadarkút) 16 gól; 9–14. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád), Németh János Attila (Balatonlelle), Pető Tamás (Toponár), Balogh László (Marcali), Boros Tamás (Csurgó) és Tompa István (Barcs) 15 gól; 15–19. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Márton András (Nagybajom), Palkovics Tamás (Somogysárd), Kollega Krisztián (Juta)  és Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 14 gól; 20. Weimann Richárd (Nagybajom) 12 gól; 21–22. (holtversenyben) Babai Gábor (Nagybajom) és Kálazi Tamás Bálint (Balatoni Vasas) 11 gól.