mit hoz a jövő?

2020.05.19. 19:30

Szomorú történet: 1988-ban elrabolták a kisfiút, most találták meg a szülei

Harminckét évnyi keresés után talált rá elrabolt fiára egy kínai pár: a ma már 34 éves férfi kétéves volt, amikor 1988-ban elvitték egy szállodából.

Forrás: Twitter.com

A család újraegyesülésére egy hétfői rendőrségi sajtótájékoztatón került sor – adta hírül a BBC News.

A hatóságok szerint

az elrabolt fiút annak idején hatezer jüanért – ez ma 261 ezer forintnak felelne meg – adták el egy gyermektelen párnak.

Mao Jin 1986 februárjában született. Kétéves volt, amikor édesapjával, Mao Csen-csinggel hazafelé tartottak a bölcsődéből a Senhszi tartománybeli Hszianban és megálltak egy szállodánál, mert a kisfiú szomjas volt.

Az apa lehűtött egy kis forró vizet a gyereknek, és néhány pillanatig nem figyelt oda, ami elég is volt ahhoz, hogy a fiút elrabolják.

A család egész Hsziant és környékét átkutatta, plakátokat helyeztek ki mindenhol.

Az édesanya, Li Csing-cse felmondott a munkahelyén, hogy minden idejét fia keresésének szentelhesse:

az évek során számos kínai televíziós műsorban feltűnt, csaknem 100 ezer szórólapot osztott szét több mint 10 tartományban, ám hiába.

2007-ben önkéntesnek jelentkezett az eltűnt gyerekek felkutatására szerveződött csoporthoz. Azóta 29 gyermeket segített hazajuttatni családjaikhoz.

A kínai állami média szerint idén áprilisban aztán a rendőrség kapott egy fülest egy Szecsuan tartományban élő férfiról, aki még évekkel ezelőtt fogadott örökbe egy kisgyermeket.

A hatóságok megtalálták a ma már 34 éves adoptált személyt, akiről a DNS-vizsgálat igazolta, hogy Mao Csen-csing és Li Csing-cse rokona.

Mao Jin, akit Ku Ning-ningre kereszteltek át, egy lakásdekorációs üzletet vezet.

A család újraegyesülése után a férfi elmondta, „nem tudja biztosan”, hogy mit hoz a jövő, de szeretne időt tölteni a szüleivel.

Az 1988-as ügyben tovább folyik a nyomozás.

A csecsemőrablás és -kereskedelem évtizedek óta probléma Kínában.

Hivatalos adatok ugyan nincsenek, de a az eltűnt gyerekek felkutatására szerveződött csoport weboldalán jelenleg 14 893 bejegyzésben keresnek eltűnt fiúkat és 7411-ben eltűnt lányokat.

2015-ben úgy becsülték, hogy évente 20 ezer gyermeket rabolnak el Kínában.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a sonline.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!