röplabda

2020.12.09. 19:05

Negyeddöntőbe jutást ért a sima Diamant-győzelem

Legyőzte hazai pályán a cseh TJ Ostrava együttesét, így bejutott a legjobb nyolc közé a női röplabda Challenge-kupában az 1. MCM-Diamant Kaposvár.

Az idény egyik legfontosabb mérkőzése várt az 1. MCM-Diamant Kaposvár együttesére, mely a TJ Ostrava együttesét látta vendégül a női röplabda Challenge-kupa buborék-rendszerű nyolcaddöntőjében. A somogyiak jól tudták, ha győznek, akkor átírják saját, illetve a város sporttörténelmét, hiszen kaposvári női együttes nemzetközi kupában még sohasem jutott el a legjobb nyolc közé. A találkozó előtt elvégzett PCR-teszt mindenkinél negatív lett, így Sasa Nedeljkvic mindenkire számíthatott a nagy csatában. A sorsolás úgy hozta, hogy a csehek voltak a hazaiak a Kaposvár Arénában.

Villámrajtott vettek a kaposváriak, akik Helics bombáival hamar megnyugtató előnyre tettek szert. A csehek a kezdeti megilletődöttség után ugyan kicsit összekapták magukat, de két pontnál közelebb nem tudtak zárkózni. Szűcs pimasz megoldása után második idejét is kikérte Pommer Zdenek, de hiába, a Diamant fokozatosan felőrölte ellenfelét és a szerb klasszis Sara Klisura vezérletével biztosan hozta az első szettet.

A folytatásban sem változott a játék képe, a csehek küzdöttek becsülettel, de nem tudtak mit kezdeni a kiválóan támadó somogyiakkal. Djurics második méretes blokkja után már hat pontra nőtt a házigazda fórja. Strbova szép ütésekkel és egy ásszal próbálta meccsben tartani a csapatát, de Király-Tálas Zsuzsanna foghatatlan nyitása után már nyolc volt közte. A hajrában becsúszott egy-két kaposvári hiba, de az újabb játszmagyőzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A harmadik felvonás elején Sara Klisura és Katerina Zemanova egymásra esett egy akció után, a csehek röplabdázója nem is tudta folytatni a mérkőzést, a játékosok vastapsa mellett támogatták le a pályáról és nem sokkal később mentővel kórházba szállították. Amúgy ez az etap hozta a legnagyobb küzdelmet, egészen 13–13-ig fej fej mellett haladtak a felek, innentől azonban magasabb fordulatszámra kapcsoltak Szűcs Kingáék és négy egységgel elléptek. A hajrához közeledve ugyan közelebb tudtak lopózni a csehek, de a vége az MCM-é volt, mely így magabiztosan 3–0-ás győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.

Ahogy Sasa Nedeljvkovic, az 1. MCM-Diamant Kaposvár szabadkai mester ígérte, motiváltan lépett pályára a csapata, melyből mindenki hozzátette a magáét a sikerhez.

A somogyiak csütörtökön 16 órától a Nitra (szlovák)–Skopje (macedón) meccs győztesével csapnak majd össze a négyesdöntőbe-jutásért.

TJ Ostrava (cseh)–1. MCM-Diamant Kaposvár 0–3 (-19, -18, -20)

Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Mateizer (román), Jovanovics (szerb).

TJ Ostrava: Pospisilova (6), Hrdlickova (10), Necasova (3), Zarnovicka (5), Strbova (12), Zemanova (3). Csere: Chevalierova (libero), Bauerova (-), Jedlickova (1). Vezetőedző: Pommer Zdenek.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Király-Tálas (2), Szűcs K. (8), Kump (2), Helics (17), Klisura (18), Djurics (9). Csere: Szpin (libero), Bodovics (2), Szedmák (-). Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

A mérkőzés alakulása

1. játszma: 1–2, 2–5, 2–8, 5–9, 7–9, 10–14, 12–17, 14–19, 17–21, 18–23, 19–25 – 25. perc. 2. játszma: 0–2, 3–7, 5–10, 6–12, 9–15, 10–17, 13–18, 13–20, 14–22, 14–24, 18–25 – 23. perc. 3. játszma: 1–2, 3–4, 5–5, 7–9, 9–9, 11–11, 13–13, 14–16, 14–18, 15–19, –19–20, 20–23, 20–25 – 28. perc.