Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság: csak a Sárd hozta el idegenből a három pontot

2024.05.04. 21:28

Három fordulóval a vége előtt újra bajnok a Nagyatád

Eldőlt a bajnoki cím sorsa a Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Miután a Marcali legyőzte a Nagybajomot, a Nagyatád pedig gólfesztivált rendezett a Barcs ellen, így újra a címvédő Atád a bajnok.

Bajnok a Nagyatádi FC

Fotó: Langr Róbert

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában már hét mérkőzést lejátszottak szombaton, s hat hazai siker született. A már bajnok Nagyatád a Barcsot tömte ki 10–0-ra, míg a Balatonlelle a Tabot gázolta el 6–0-ra. Mindkét találkozó már az első játékrészben eldőlt, miután az Atád hat, a Lelle pedig négy góllal vezetett. A Csurgó a Segesdet verte 3–0-ra, de a többi találkozón is (Öreglak–Juta, Marcali–Nagybajom és Kadarkút–Balatonkeresztúr) két góllal voltak jobbak a házigazdák. Egyedül csak a Somogysárd tudta mindhárom pontot elhozni Toponárról. Rajtuk kívül egyedül csak a Juta volt még eredményes Öreglakon. Összességében a négy vendégtalálatra a hazaiak kettő híján 40 góllal válaszoltak.
A  27. fordulóban több kiemelkedő egyéni teljesítmény is akadt. A balatonlellei Németh János Attila és az öreglaki idősebb Virág Krisztián triplázott, míg öten – nevezetesen Pákai Gergő, Koósz Ádám és Pati Milán (mindhárman Nagyatád), valamint Decsi Richárd (Toponár) és Boros Tamás (Csurgó) – dupláztak.

A 27. forduló szombati eredményei:

Nagyatád–Barcs 10–0 (6–0)
Nagyatád. Vezette: dr. Hegedüs I.
Nagyatád: M. Paunovics – Dekanics M., Kovács K (Ribarics R. 72.), Kollár D., Tratnyek D., Galamb D. (Pati M. 72.), V. Nikolics (Juhász Á. 61., Horváth M. 81.), Horváth F. (N. Vrban a szünetben), Pákai G. (Lepsényi D. 81.), Fazekas Á. (Horváth P. 61.), Koósz Á. Edző: Papp Zoltán.
Barcs: Tatai L. – Jakab A. (Jakab J. a szünetben), Banicz Benjamin, Tompa I., Schenker T., Horváth L., Androsics A., Miskovics P., Bencsik S. (Wuts A. a szünetben), Orsós Sz., Niklai P. (Horváth M. a szünetben). Edző: Minor Levente.
Gólszerzők: Pákai G. 2 (7. és 34.), V. Nikolics (11.), Galamb D. (16.), Fazekas Á. (26.), Koósz Á. 2 (39. és 62.), Kollár D. (50.), Pati M. 2 (80. és 85.).
A Barcs ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Balatonlelle–Tab 6–0 (4–0)
Balatonlelle. Vezette: Balikó Z.
Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. – Fazekas Á., Kelemen K., Németh J., Hegedűs Gy., Körmendy K., Kertész Zs. (Czeider M. a szünetben), L. Silva, Dömötör D., Kovács K., Soóky R. Edző: Kenéz Szabolcs.
Tab: Horváth J. – Szabó Á., Ladiszlai K., Réder F., Németh D., Magas V., Vida A., Pretz G. (Naász B. a szünetben), Tábori T. (Kaveczki B. a szünetben), Kecskés B., Teplán L. Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.
Gólszerzők: Németh J. 3 (17., 29. és 74. – utóbbit 11-esből), Kertész Zs. (35.), Dömötör D. (40.), Körmendy K. (80.).
A Tab ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Csurgó–Segesd 3–0 (2–0)
Csurgó. Vezette: Németh D.
Csurgó: Holoda M. – Papp B., Papp M., Beke Bálint (Nagy B. 62.), Pál F., Markos P. (Radák M. 62.), Boros T., Szabó Á.,  Dömötörfy B.,Patak B., Orsós Gy. Edző: Beke Lajos.
Segesd: Kovács L. – Horváth D., Imrei M., Szeszán A., Kuti I., Ruppert B., Csatlós D., László B., Nagy B. (Koczor E. 70.), Keresztény G., Balogh B. Edző: Nagy Attila István.
Gólszerzők: Boros T. 2 (23. és 89.), Markos P. (43.).
Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Segesd 9–0 (4–0).

Öreglak–Juta 3–1 (1–0)
Buzsák. Vezette: Agócs Á.
Öreglak: Bene D. – Szanyi S., Orsós G., Hilcz J., Niklai D., Pápai Cs.,  Kovács T., Izsó A., idősebb Virágh K. (Csonka J. 90.), Niklai B., Geiszt T. (Szántó J. 89.). Edző: Kovács Károly.
Juta: Vajda K. – Tóth P. (Bebics B. 59.), Kollega K., Lender M. (Jovánczai I. 77.), Tamás L., Mozsgai G., Marton K., Sólyom G., Jovánczai P. (Kis-Gál D. 72.), Varga D., Kántor P. Játékosedző: Jovánczai István.
Gólszerzők: idősebb Virágh K. (30., 75. és 81.), illetve Kollega K. (78.).
Az Öreglak ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Marcali–Nagybajom 2–0 (0–0)
Marcali. Vezette: Mátyás L.
Marcali: Képíró K. – Varga D. (Klotz Á. 64.), Varga B., Balogh L., Bradics T., Kiss D., Mészáros D. (Szántó Zs. 81.),  Szabó D., Kollár M., Czobor D., Péterfi Á. Edző: Virág Krisztián.
Nagybajom: Horváth B. – Fodor T., Varga A. (Babai G. 68.), Ács-Gergely G., Márton A., Weimann R., Horváth P., Csalló I., Simon R., Iván D., Iványi Ö. Játékosedző: Horváth Péter.
Gólszerzők: Bradics T. (48.– 11-esből), Balogh L. (52. – 11-esből).
Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali–Nagybajom 1–0 (1-0)

Kadarkút–Balatonkeresztúr 2–0 (2–0)
Kadarkút. Vezette: idősebb Posza Zs.
Kadarkút: Strublics J. – Albrecht B., Ferenczi M., Sárközi K., Jakabfi M., Balogh Á., Vangyia A. (Salamon P. 19., Sánta Z. 75.), Horváth M., Kovács G., Németh D., Horváth R. Edző: Pintér Gergő.
Balatonkeresztúr: Egyed B. – Horváth D. (Horváth S. 77.), Bartha M., dr. Gelencsér A. (Horváth M. 67.), Papp K., Kis-Balázs R. (Bogdán T. a szünetben), Lajtai B., Bakos P. (Wolf B. 57.), Kozma M., Suchmann D., Nagy P. Játékosedző: dr. Gelencsér András.
Gólszerzők: Sárközi K. (2.), Németh D. (20.).
Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút–Balatonkeresztúr 0–12 (0–4).

Toponár–Somogysárd 2–3 (0–1)
Toponár. Vezette: Czár K.
Toponár: Keller R. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Laczkó D., Fila J., Decsi R., Tóth V. (Házi Á. 60.), Péter D., Szenánsza N., Juhász D. Edző: Keller Imre.
Somogysárd: Horváth N. – Orbán R. (Nagy A. 66.), Márton Cs., Baranyai D. (Kreizer Zs. 52.), E. Ato (Páger B. 90.), Kulcsár K., Terestyényi A., Halász R., Grabarics M., Palkovics T. (Pap D. 80.), Csonka P. Edző: Weimann Gábor.
Gólszerzők: Decsi R. 2 (47. és 76.), illetve E. Ato (16.), Márton Cs. (51.), Grabarics M. (88.).
Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Somogysárd 3–1 (1–1).

A Kaposfüred–Balatoni Vasas mérkőzést vasárnap 17 órakor játsszák.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista: 1. Bradics Tamás (Marcali) 29 gól; 2. Vukan Nikolics (Nagyatád) 24 gól; 3–4. (holtversenyben) Laczkó Dávid József (Toponár) és Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 21 gól; 5–6. (holtversenyben) Németh János Attila (Balatonlelle) és Decsi Richárd (Toponár) 19 gól; 7–9. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle), Ivusza Gábor (Toponár) és Boros Tamás (Csurgó) 17 gól; 10–13. (holtversenyben) Simon Róbert (Kadarkút), Balogh László (Marcali), Kollega Krisztián (Juta) és Tompa István (Barcs) 16 gól; 14–16. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád), Márton András (Nagybajom) és Pető Tamás (Toponár) 15 gól; 17–19. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Palkovics Tamás (Kadarkút) és Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 14 gól; 20. Weimann Richárd (Nagybajom) 12 gól; 21–22. (holtversenyben) Babai Gábor (Nagybajom) és Kálazi Tamás Bálint (Balatoni Vasas) 11 gól; 23–25. (holtversenyben) Sárközi Kevin Domonkos (Kadarkút), Varga András Domonkos (Nagybajom) és Beke András (Balatoni Vasas) 10 gól.