Kajak-kenu

2024.07.29. 16:38

Almásy Noémi szerezte az egyetlen érmet

Újra megtelt élettel a szegedi, Maty-éri evezőspálya, ahol ezúttal a Serdülő, Ifjúsági, U23-as Magyar Bajnokságot és a Para Kajak-Kenu formaellenőrzőt tartotta a Magyar Kajak-Kenu Szövetség.

Fotó: MKKSZ

Az ország minden részéről 81 tagszervezet, összesen 906 versenyzője vonult fel a szegedi seregszemlére, melyen vármegyénk egyesületei, a Siófoki Kajak Egylet, a Kaposvári Vízügyi SC három-három, míg a Siófoki Kajak-Kenu SE nyolc sportolója állt rajthoz.

A kaposváriak maratonistája, Szerafin Zsófia ezúttal rövid távon mérette meg magát, 500 méteren a B döntőben harmadikként zárt, míg 200 méteres távon az A döntő kilencedik helyén végzett az U23-as korosztályban. Az öt kilométeres távon érte el a legjobb eredményt, ahol hatodik lett. Az U17-U18 korosztályban, 500 méteren Skobrák István kilencedik lett az A döntőben, míg 200 méteren, a B döntőben a hatodikként zárt. A hosszabb távon indulók közül Bajzik Anna (U15) huszadikként ért célba 2000 méteren, míg 5000 méteren Skobrák István 14. lett.

A Siófoki Kajak Egylet sportolója, az U23-as korosztályban induló Ittzés Lili hatodik lett az 500 méter B döntőjében, míg 5000 méteren a tizenkettedik pozícióban ért célba. Az ifjú siófoki hölgy párosban, 500 méteren a tolnai Horváth Emőkével a nyolcadik helyet szerezte meg, míg négyesben, ahol ugyancsak tolnaiakkal ült egy hajóban, 200 méteren ötödikek lettek. Domonkos Barna (U17-U18) két számban is C döntő jutott, ahol 500 méteren ötödik, míg 200 méteren a kilencedik pozíciót szerezte meg. Hosszabb távon, két kilométeren Kulcsár Bori (U15) 18. helyen ért célba.

Négyesben nyert érmet

A Siófoki Kajak-Kenu SE sportolói csapathajóban tették le a névjegyüket Szegeden. A K-2 férfi ifjúsági (U17-U18) 1000 méteres számának B döntőjében a Szabó Ádám, Kerényi Botond páros ötödikként zárt. A serdülő korosztályú Fliszár Barna a dunaújvárosi Kobzos Kristóf Keánnal párban hetedik helyen végzett 1000 méteren. Vármegyénk egyetlen érmét Almásy Noémi szerezte, aki az ifjúsági (U17-U18) 500 méteres mezőnyben ért célba a harmadik helyen, szekszárdi sportolókkal egy hajóban evezve. Hosszabb távon, két kilométeren, a serdülő Almásy Tamás és Fliszár Barna nyolcadik lett párban. Egyéniben az ifista Szabó Ádám az 500 méter C döntőjének hatodik helyén zárt, a serdülő Fliszár Barna ugyanezen a távon a B döntő negyedik helyén ért célba, Horváth Benedek (U16) a 22. míg Kosztyán Patrik (U15) a 44. helyen zárt a serdülők 2000 méteres fináléjában. Az ifisták 5000 méteres távján két siófoki is rajthoz állt: Kerényi Botond a hatodik, Malkó Ákos a 19. lett a döntőben.