2024.08.25. 16:06

A hajrában megint a PVSK dominált

Kosárlabda A két csapat csütörtöki összecsapása (85–88) után, ezúttal idegenben, a PVSK-Veolia otthonában mérkőztek meg a felek. A Kometa Kaposvári KK három negyed után ezúttal is vezetett, a hajrá viszont ismét az élvonalbeli rajtra készülő baranyaiaké volt.

Az első játékrészt ötpontos előnnyel zárta a Kaposvár, mely amásodik negyedben védekezésben és támadsban is ritmust vesztett, így 37–32-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe. A harmadik etapban ledolgozta hátrányát a Kaposvár, mely szerény, egypontos (55–56) előnnyel kezdhette meg az utolsó tíz percet, mely újfent a PVSK-ról szólt, csakúgy mint pár nappal ezelőtt. A hajrában a baranyaiak voltak pontosabbak, így Branislav Dzunic együttese a második felkészülési mérkőzését is elvesztette.

PVSK-Veolia–Kometa Kaposvári KK 75–67 (14–19, 23–13, 18–24, 20–11)
Pécs, Lauber Dezső Sortcsarnok; V.: Kapitány G., Téczely R., Nagy B.
Kometa Kaposvári KK: Trammell (14/9), Paár M. (7/3), Markovic L. (10), Kis R. (4/3), Antalics D. Csere: Bogdán B., (5/3), Völgyi M. (6/3), Szőke B. (10/6), Rosic U. (5/3), Kocsis Z. (3/3), Puska B. (3), Fehérvári Cs. Vezetőedző: Branislav Dzunic.
A PVSK-Veolia legjobb dobói: Archibald (11), Radó Á. (11). Vezetőedző: Srecko Sekulovic.

A Komata Kaposvári KK legközelebb augusztus 28-án, szerdán lép pályára. Branislav Dzunic csapata az NB I./A-s Egis Körmendet fogadja a Kaposvár Arénában 18.00 órakor. Őszi Ádám