1 órája

A tíz csapat csak kilenc gólt szerzett a megye I-ben

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában a szombati játéknap nem bővelkedett gólokban; a tíz csapat csak kilenc gólt szerzett

A hetedik kör (szombati) rangadóján Nagybajomban tudott nyerni a Kadarkút egy öngóllal. A Csurgó a Balatoni Vasat verte 2–0-ra; igaz, a vendégek több mint egy félidőn át emberhátrányban játszottak. A Toponár megint gól nélküli döntetlent játszott. Ezúttal az újonc Kaposmérő hozta el az egyik pontot úgy, hogy a második játékrész közepén kevesebben voltak kiállítás miatt. A Somogysárd Marcaliban tudott győzni, s így továbbra is százszázalékos, míg a Tab Barcson gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot.

A 7. forduló szombati eredményei

Nagybajom–Kadarkút 1–2 (0–1)

Nagybajom. Vezette: Mátyás L.

Nagybajom: Horváth B. – Varga A., Palkovics T., Márton A., György Zs., Horváth P., Kiss J., Csalló I. (Fodor T. 70.), Simon R., Iván D., Iványi Ö. (Fésűs Á. 57). Játékosedző: Horváth Péter.

Kadarkút: Strublics J. – Kampf R. (Ferenczi M. a szünetben), Simon R., Albrecht B., Jakabfi M. (Orsós V. 82.), Kurdi B. (Melicz R. 78.), Horváth M., Boros T., Patak B., Kovács G. (Elmont A. 89.), Németh D. Edző: Pintér Gergő

Gólszerzők: Iván D. (62.), illetve Kampf R. (36.), Horváth P. (79. – öngól).

A Kadarkút ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Csurgó–Balatoni Vasas 2–0 (1–0)

Csurgó. Vezette: Balikó Z.

Csurgó: Kálovits H. – Papp B., Simon K. (Papp M. 63.), Schumann Á. (Beke B. 71.), Orsós Gy. (Balogh A. a szünetben), Millei B. (Radák M 75.), Pál F., Szabó Á., Szecsődi R., Dömötörfy B. (Baksai K. 60.), Takács D. Edző: Beke Lajos.

Balatoni Vasas: Privarics K. – Szarka L., Hutvágner Sz., Schütz D., Bene Zs., Czompó-Papp K. (Ophoven P. 73.), Szalai K., Gosztonyi G., Takács D., Lukács B., Y. Yondo. Edző: Vida András.

Gólszerzők: Millei B. (43. – 11-esből), Balogh A. (47.).

Kiállítva: Bene Zs. (Balatoni Vasas) a 41. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Balatoni Vasas 3–0 (2–0).

Toponár–Kaposmérő 0–0

Toponár. Vezette: Cservölgyi Sz.

Toponár: Czebei Á. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila J., Tóth V. (Péter D. 85.), Szenánsza N., Baranyi D. (Balogh M. a szünetben). Játékosedző: Ivusza Gábor.

Kaposmérő: Buchenauer A. – Rákosa J., Stikrád M., Balogh R., Szépes M. (Bartos J. a szünetben), Zalivadnij P., Iványi B., Nagyhegyesi N., Heizer R., Kántor P., Fábián B. (Tabi T. 87.). Játékosedző: Prucsi Miklós.

Kiállítva: Balogh R. (Kaposmérő) a 67. percben.

Marcali–Somogysárd 0–1 (0–0)

Marcali. Vezette: Erdelecz J.

Marcali: Mörk Máté – Péterfi Á., Varga B. (Bakonyi F. 79.), Czobor D., Varga D., Kollár M., Klotz Á., Mörk Milán, Kiss D. (Kiss K. 58.), Bojtor N. (Horváth M. 69.), Mészáros D. Edző: Páli Norbert.

Somogysárd: Horváth N. – Orbán R. (Szalai N. a szünetben), Páger B., Márton Cs. (Papp D. 77.), Baranyai D. (Nagy A. 77.), Kulcsár K. (Ágoston M. 85.), Terestyényi A., Herzsenyák Á., Halász R., Nagy Z., Kreizer Zs. Edző: Weimann Gábor.

Gólszerző: Herzsenyák Á. (79.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali–Somogysárd 3–1 (1–1).

Barcs–Tab 1–2 (0–0)

Barcs. Vezette: Tóth B.

Barcs: Banicz Barnabás – Orsós I., Horváth M., Mangult N., Orsós Sz. (Niklai P. a szünetben), Hajdu Á. (Gyaja B. a szünetben), Tompa I., Schenker T., Horváth L., Banicz Benjamin, Miskovics P. (Kocsis P. 69.). Játékosedző: Androsics András.

Tab: Horváth J. – Szabó Á., Kis Z. (Naász B. 76.), Ladiszlai K., Réder F. (Bárány E. 88.), Süveggyártó D., Németh D., Magas V., Vida A., Tábori T., Teplán L. (Lutor L. 90+1.). Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.

Gólszerzők: Kocsis P. (75.), illetve Vida A. 2 (56. és 66.).

A Tab ifjúsági ifjúsági csapata szabadnapos volt.

A Balatonkeresztúr–Balatonlelle és a Kaposfüred–Nagyatád mérkőzést vasárnap 16 órakor játsszák; a Juta csapata szabadnapos.

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Kollega Krisztián (Juta) 9 gól, 2. Millei Bálint (Csurgó) 8 gól, 3–5. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád), Herzsenyák Áron (Somogysárd) és Mészáros Dávid (Marcali) 6–6 gól, 6. Juhász Ákos (Nagyatád) 5 gól, 7–8. (holtversenyben) Neubauer Martin Attila (Toponár) és Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 4–4 gól.