Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság: potyogtak a gólok

2024.09.15. 20:11

Hárman dupláztak a megye I.-ben

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hatodik körében a vasárnapi játéknapon nem unatkoz(hat)tak a hálóőrök; a három mérkőzésen összesen 16 gól született.

Fotó: Muzslay Péter

A Somogysárd a Balatoni Vasast, a Kadarkút a Barcsot, a Nagybajom pedig idegenben a Kaposmérőt verte egyaránt négy gól különbséggel. Mindegyik győztes csapatban volt olyan, aki kétszer is betalált; a sárdi Kreizer Zsombor, a kadarkúti Kurdi Bence – ő egyébként a második játékrészben csereként érkezett, s 12 perc telt el a két találata között –, továbbá a bajomi Iván Dániel. A több mint egy félidőn át emberhátrányban játszó barcsiak – a játékos-edzőjüknek, Androsics Andrásnak mutatta fel a piros lapot a spori – majd egy órán át döntetlenre álltak, de végül nem boldogultak a hazaiakkal.

A 6. forduló vasárnapi eredményei

Somogysárd–Balatoni Vasas 5–1 (3–0)
Somogysárd. Vezette: Babos Cs.
Somogysárd: Szilágyi B. – Orbán R. (Szalai N. a szünetben), Páger B., Kulcsár K., Terestyényi A., Herzsenyák Á., Halász R., Márton Cs. (Baranyai D. 54.), Grabarics M. (Pap D. 60.), Nagy Z. (Nagy A. 70.), Kreizer Zs. Edző: Weimann Gábor.
Balatoni Vasas: Privarics K. – Szarka L. (Bízsok B. 90.), Sarkanti M., Schütz D., Bene Zs., Hutvágner Sz., Szalai K., Czompó-Papp K. (Takács D. 70.), Gosztonyi G., Y. Yondo, Lakatos B. Edző: Vida András.
Gólszerzők: Grabarics M. (10.), Kreizer Zs. 2 (28. és 62.), Herzsenyák Á. (33.), Pap D. (76.), illetve Bene Zs. (83.).
Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd–Balatoni Vasas 4–2 (2–1).

Kadarkút–Barcs 4–0 (0–0)
Kadarkút. Vezette: Böröczi Z.
Kadarkút: Strublics J. – Kampf R. (Boros T. 67.), Simon R., Albrecht B. (Melicz R. 75.), Jakabfi M., Orsós V. (Elmont A. a szünetben), Vangyia A. (Ferenczi M. 43.), Horváth M., Kovács G. (Gerlecz B. 78.), Németh D., Patak B. (Kurdi B. 56.). Edző: Pintér Gergő.
Barcs: Kovács Á. – Orsós I., Mangult N., Orsós Sz., Hajdu Á., Tompa I., Horváth L. (Horváth M. 86.), Kocsis P. (Beluzic M. 62.), Banicz Benjamin, Gyaja B. (Niklai P. 67.), Androsics A. Játékosedző: Androsics András.
Gólszerzők: Kovács G. (58.), Albrecht B. (70.), Kurdi B. 2 (76. és 88.).
Kiállítva: Androsics A. (Barcs) a 42. percben.
A Kadarkút ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Kaposmérő–Nagybajom 1–5 (1–2)
Kaposmérő. Vezette: Agócs Á.
Kaposmérő: Buchenauer A. – Rákosa J., Stikrád M., Balogh R., Szépes M., Fábián B., Cséplő B. (Kántor P. 16.), Nagyhegyesi N. (Begovácz A.. 84.), Heizer R. (Horváth J. 88.), Iányi B., Laki-Molnár O. Játékosedző: Prucsi Miklós.
Nagybajom: Horváth B. – Varga A. (Fésűs Á. 79.), Kis P., Palkovics T., Márton A., György Zs., Horváth P., Csalló I. (Pap-Tibol M. 79.), Iván D., Iványi Ö. (Fodor T. 84.), Kiss J. Játékosedző: Horváth Péter.
Gólszerzők: Balogh R. (27.), illetve Iván D. 2 (24. és 33.), Márton A. (47.), Csalló I. (64.), Pap- Tibol M. (84.).
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő–Nagybajom 2–2 (2–2).

A Tab csapata szabadnapos volt.

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Kollega Krisztián (Juta) 9 gól; 2. Millei Bálint (Csurgó) 7 gól; 3–4. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád) és Mészáros Dávid (Marcali) 6–6 gól; 5–6. (holtversenyben) Juhász Ákos (Nagyatád) és Herzsenyák Áron (Somogysárd) 5–5 gól; 7–8. (holtversenyben) Neubauer Martin Attila (Toponár) és Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 4–4 gól.