Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság: hazai sikerek

2024.09.14. 20:27

Egy pontra és egy gólra futotta a vendégek erejéből

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában a szombati rangadón 2–0-ra legyőzte a házigazda Nagyatád a Marcalit, míg a Toponár pontot szerzett Balatolellén.

Fenyő Gábor

Fotó: Muzslay Péter

A szombati játéknap után már csak a Nagyatád százszázalékos, amely a hosszabbítás harmadik percében biztosította be a győzelmét. Vasárnap csatlakozhat hozzá a Somogysárd, már amennyiben legyőzi a Balatoni Vasast. A Csurgó magabiztosan két góllal verte a Balatonkeresztúrt – jelenleg már a harmadik helyen találhatók –, míg a Juta a sereghajtó Kaposfürednek gurított négyet; az első kettőt Kollega Krisztián jegyezte. A forduló meglepetését a Toponár szolgáltatta, amely ponttal térhetett haza Balatonlelléről. Gólt ugyan nem láthattak a nézők, ám a spori kiosztott hét sárga színű kártyát.

Négy góllal nyert otthon a Juta Fotó: Muzslay Péter

A 6. forduló szombati eredményei

Nagyatád–Marcali 2–0 (1–0)
Nagyatád. Vezette: Takács M.
Nagyatád: Somogyi P. – Tratnyek D., Kovács K., Kollár D., N. Vrban, Galamb D. (Ribarics R. a 90. percben), Horváth P., Fazekas Á., Koósz Á., Juhász Á. (Horváth M. a 79. percben), Csikós Á. (Kovács K. a 75. percben). Edző: Papp Zoltán.
Marcali: Mörk Máté – Kiss D., Czobor D., Varga D., Varga B. (Börczi B. a 88. percben), Mörk Milán, Klotz Á., Kollár M., Mészáros D., Bojtor N. (Szabó D. a 61. percben), Péterfi Á. Edző: Páli Norbert.
Gólszerzők: Juhász Á. (a 28. percben), Horváth P. (a 90 + 3. percben – 11-esből).
A Marcali ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Csurgó–Balatonkeresztúr 3–1 (1–1)
Csurgó. Vezette: Perák A.
Csurgó: Hermann B. – Beke Bálint (Papp M. a szünetben), Simon K., Schumann Á., Orsós Gy., Millei B., Baksai K. (Balogh A. a 63. percben), Szabó Á., Szecsődi R., Dömötörfy B. (Pappp B. a szünetben), Takács D. Edző: Beke Lajos.
Balatonkeresztúr: Bartha M. – Bogdán T. (Hornung I. a 80. percben), Pas D., Horváth M., dr. Gelencsér A., Pokker Z. (Olti Á. a szünetben), Bakos P., Kozma M., Suchmann D., Wolf B., Nagy P. Edző: Szilágyi Csaba.
Gólszerzők: Simon K. (a 27. percben)., Orsós Gy. (a 47. percben), Szecsődi R. (az 57. percben), illetve Horváth M. (a 19. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Balatonkeresztúr 5–0 (3–0).

Juta–Kaposfüred 4–0 (2–0)
Juta. Vezette: Mátyás L.
Juta: Vajda K. (Barna S. a 84. percben) – Kollega K., Tamás L., Mozsgai G. (Vajda P. a 84. percben), Magyar M., Sólyom G., Vadas Z., Jovánczai P. (Horváth Zs. a 72. percben), Zentai A. (Bebics B. a 79. percben), Varga D., Jovánczai Á. Edző: Jovánczai István
Kaposfüred: Bogdán B. (Kaszás B. a 86. percben) – Házi Á. (Szanyi H. a 78. percben), Dervalits S. (Somlai D. a 86. percben), Károli Gy., Belovics D. (Várföldi D. a 86. percben), Németh N. (Szulimán M. a szünetben), Szántó B., Sárközi K. (Varga D. a 64. percben), Magyar K., Troll B., Balog A. Edző: Páli Gábor.
Gólszerzők: Kollega K. 2 (az 5. percben és a 26. percben), Vadas Z. (a 73. percben), Horváth Zs. (a 81. percben).
A Kaposfüred ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Balatonlelle–Toponár 0–0
Balatonlelle. Vezette: Erdelecz J.
Balatonlelle: Bonnyai M. – Posza K., Fazekas Á., Kelemen K., Sipaki P. (Józsa Á. a szünetben), Hrabovszki Z., Körmendy K., Orsós T., Fila G., Borbély Á., Németh J. Edző: Hegedűs Gyula.
Toponár: Czebei Á. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila J., Péter D., Szenánsza N., Fehérvári T. Játékosedző: Ivusza Gábor.
A Toponár ifjúsági csapata szabadnapos volt.

A Somogysárd–Balatoni Vasas, a Kadarkút–Barcs és a Kaposmérő–Nagybajom mérkőzést vasárnap 16.30 órakor játsszák, akárcsak az összes vármegye kettes meccset (Balatonszemes–Balatonszabadi, Kéthely–Balatonföldvár, Zamárdi–Berzence, Somogyjád–Buzsák, Nágocs–Somogyvár, Kiskorpád–Mezőcsokonya, Öreglak–Böhönye és Lengyeltóti–Segesd).

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Kollega Krisztián (Juta) 9 gól; 2. Millei Bálint (Csurgó) 7 gól; 3–4. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád) és Mészáros Dávid (Marcali) 6–6 gól; 5. Juhász Ákos (Nagyatád) 5 gól; 6–8. (holtversenyben) Herzsenyák Áron (Somogysárd), Neubauer Martin Attila (Toponár) és Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 4–4 gól.