Röplabda

2 órája

A házigazda Strumica szerzett előnyt

A CEV Kupa-párharc első felvonását az észak-macedón VC Strumica húzta be, de még semmi nem dőlt el. A visszavágó a jövő héten szerdán 18 órakor lesz a Kaposvár Arénában.

Fenyő Gábor

Nem igazán lehetett friss pénteken este a Fino Kaposvár az észak-macedón fellépésen. Bár már hétfőn reggel útra keltek, de aznap délután nem tudtak edzeni. A Zágráb–Szkopje repülőjáratot ugyanis törölték, s több órás késéssel tudtak csak elrepülni a horvát fővárosból. Ráadásul Szkopjében is több órás buszozás várt még a társaságra. Amúgy a házigazdák nagyon készültek erre a párharcra, mivel az észak-macedón három válogatottját is szerződtették az oda- és visszavágóra.

A nyitó játszmában végig a házigazda VC Strumica irányította a játékot és a mérkőzést. Eleinte csak egyetlen pont volt a különbség az észak-macedón és a magyar csapat között, ami a szett végére hatra nőtt; a hazaiak mindjárt az első játszmalabdájukat értékesítették.

A második szettben jobbára csak futott ellenfele után a vendég Fino Kaposvár csapata. A játékrész hajrájában aztán felzárkóztak a somogyiak (23–22, majd 24–23), ám az utolsó pontot a házigazdák gyűjtötték be.

A harmadik, utolsó felvonásban már már úgy tűnt, hogy a házigazdák nagyon elkapták azt a bizonyos fonalat (20–11). A szerb mester,  Szlobodan Prakljacsics időkérése után szerencsére magára talált a Fino társulata, s zsinórban öt pontot szerezve felzárkóztak. A nagy hátrányt azonban lehetetlenség volt ledolgozni, maximum csak kozmetikázni lehetett a végeredményen; az első szetthez hasonlóan a harmadikat is hat ponttal nyerte a VC Strumica.

A 72 perig tartó mérkőzés pontkirálya Nikola Gjorgiev lett 18 ponttal. A vendég Fino Kaposvár legjobbja Hubicska Patrik volt, aki 15 pontot termelt. Rajta kívül még Martin Djordjevic ütött 10-en felül. A francia légiós az első játékrészben váltotta Kalmár Ákost, s a meccs végére 12 pontig jutott.

A visszavágót a jövő héten szerdán 18 órakor rendezik majd a Kaposvár Arénában. Nem tűnik egyáltalán könnyűnek a feladat, de meg lehet oldani. A párharc győztese – a legjobb 16 közé jutásért – a török sztárcsapat, a Galatasaray lesz.

VC Strumica–Fino Kaposvár 3–0 (19, 23, 19)

Strumica, 1200 néző. Vezette: Festhi, Varbanov.

VC Strumica: Richliev (1), Milev (3), Nakov (8), N. Gjorgiev (18), Ljaftov (7), Madjunkov (9). Csere: Angelovski (liberó), Volkov (2), Ilijev (1), G. Gjorgiev (–), Lepidovski (–), Stankov (–). Vezetőedző: Kiril Ricliev.

Fino Kaposvár: Magyar B. (2), Hubicska (15), Iván B. (4), Kalmár Á. (2), Bögöly (7), Boldizsár P. (6). Csere: Feliciano (liberó), Csordás B. (liberó), Djordjevic (12). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 5–4, 6–6, 9–6, 9–8, 10–9, 12–12, 15–14, 20–16, 24–18, 25–19 (24 perc).

2. játszma: 2–0, 5–2, 10–5, 15–11, 16–14, 20–16, 23–22, 24–23, 25–23  (26 perc).

3. játszma: 3–1, 3–3, 5–3, 10–6, 15–8, 15–10, 19–10, 20–11, 23–17, 24–18, 25–19 (22 perc).