Somogy vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság

2 órája

Az utolsó percben mentett pontot a Kéthely

A vármegyei második vonalban a Balatonföldvár hetet vágott a berzenceiknek, akik bő egy órán át emberhátrányban játszottak kiállítás miatt. Bacskai Gergő Gyula egymaga háromszor is betalált, ráadásul 13 perc alatt.

A Kéthely úgy tartotta otthon az egyik pontot, hogy az utolsó bő fél órára megfogyatkoztak kiállítás miatt, s a legutolsó percben egyenlítettek 11-esből.

A 10. forduló szombati eredményei

Balatonföldvár–Berzence 7–1 (3–0)
Balatonföldvár. Vezette: Kozma J.
Balatonföldvár: Szabó P. – Kovács N. (Nagy J. a szünetben), Tislér N. (Lakos J. a szünetben), Schmidt G., Herczeg K., Kurdi D. (Sarkadi Sz. 58.), Bacskai G., Porédos F., Kadlicskó G., Kurdi P. (Illés K. 58.), Molnár G. (Schneider V. 62.). Edző: Farkas Zoltán.
Berzence: Lakner M. (Debreczeni A. 69.) – Horváth I., Kozics L., Lakosa M., Tóth P., Sánta B., Tóth R., Kiss Á., Lucz L., Kollár R., Bálizs P. Edző: Bérdi József.
Gólszerzők: Kurdi D. (14.), Kurdi P. (39.), Herczeg K. (44.), Bacskai G. 3 (58. – 11-esből, 61. és 71.), Illés K. (80.), illetve Sánta B. (72.).
Kiállítva: Tóth P. (Berzence) a 28. percben.

Kéthely–Mezőcsokonya 1–1 (0–1)
Kéthely. Vezette: Mátyás L.
Kéthely: Jagadics Z. – Nikula Zs., Márkus R., Szaller O., Fekete L., Csegzi Zs., Török R., Huszár Á., Abdalla R., Török Á., Fülöp Cs. Edző: Buna Gábor.
Mezőcsokonya: Iványi B. – Mező N., Herbel T. (Baracsi E. 61.), Landek M. (Fejes B. 61.), Herbel P. (Ács A. 61.), Ceglédi Cs., Vendriczki B., Cser G., Kabelács D., Orsós K., Madeira-Lopes C. Edző: Hanusz János.
Gólszerzők: Török R. (90. – 11-esből), illetve Ceglédi Cs. (38.).
Kiállítva: Abdalla R. (Kéthely) az 59. percben.

A Buzsák–Balatonszabadi, a Balatonszemes–Somogyvár, a Somogyjád–Böhönye, a Zamárdi–Segesd, a Nágocs–Lengyeltóti és a Kiskorpád–Öreglak mérkőzést vasárnap 15 órakor játsszák.

Mesterlövész

A góllövőlista állása: 1. idősebb Virágh Krisztián (Öreglak) 15 gól; 2. Farkas Tamás (Böhönye) 12 gól; 3. Piukovics Kristóf (Somogyvár) 8 gól; 4–7. (holtversenyben) Balása Márk (Balatonszemes), Bacskai Gergő Gyula (Balatonföldvár), Borsi László Bálint (Buzsák) és Bunovácz Adrián (Somogyjád) 7–7 gól; 8–10. (holtversenyben) Galgóczi Károly (Balatonszemes), Szabó Dominik (Buzsák) és Balogh Márió (Nágocs) 5–5 gól; 11–17. (holtversenyben) Farkas Csaba (Böhönye), Horváth Bence (Balatonszabadi), Horváth Dániel Richárd (Somogyvár), Lakatos Roland (Somogyvár), Pamuki Márk (Lengyeltóti), Szenyéri Richárd (Lengyeltóti) és Tóth Richárd (Berzence) 4–4 gól.