Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság

2 órája

Kettő pontot Mérőben hagyott a Marcali

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában öt találkozót rendeztek szombaton. A nézők összesen 12 gól láthattak, s három csapat nem tudta bevenni a kaput.

Az éllovas Balatonlelle négy góllal küldte haza a sereghajtó Kaposfüredet, a Kadarkút pedig úgy nyert 2–1-re a Balatoni Vasas ellen, hogy majd egy órán át vezetett a vendég Vasas, a hazaiak pedig a 80. percben egyenlítettek, rá egy percre pedig a győztes gólt is megszerezték. A Csurgó a Jutával, az újonc Kaposmérő pedig a Marcalival nem boldogult. Érdekesség, hogy mindkét találkozót a vendégek kiállítás miatt megfogyatkozva fejezték be, ráadásul a házigazda Mérő a hosszabbítás harmadik percében mentette meg az egyik pontot. A Toponár mindhárom bajnoki pontot elhozta Barcsról.

A 10. forduló szombati eredményei

Balatonlelle–Kaposfüred 4–0 (2–0)
Balatonlelle. Vezette: Benke P.
Balatonlelle: Bonnyai M. (Pálffy P. 80.) – Posza K., Fazekas Á. (Beke A. 80.), Kelemen K. (Czeider M. 70.), Sipaki P., Hrabovszki Z. (Molnár L. 80.), Körmendy K., Orsós T. (Buzsáki B. 80.), Fila G. (Józsa Á. 63.), Borbély Á., Németh J. (Barczi L. 75.). Játékosedző: Hegedűs Gyula.
Kaposfüred: Kaszás B. – Dervalist S., Károli Gy. (Várföldi D. 83.), Sipos A., Belovics D., Troll B. (Magyar K. 62.), Szántó B., Sárközi K. (Szanyi H. 72.), , Ballerini G. (Ferenc D. 80.), Bodor Cs. (Vajda D. a szünetben), Házi Á. (Ballerini F. 83.). Edző: Pál Gábor.
Gólszerzők: Hrabovszki Z. (39.), Sipaki P. (43.), Németh J. (67.), Körmendy K. (75. – 11-esből).
A Kaposfüred ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Kadarkút–Balatoni Vasas 2–1 (0–1)
Kadarkút. Vezette: idősebb Posza Zs.
Kadarkút: Strublics J. – Kampf R., Jakabfi M. (Gerlecz B. 87.), Kurdi B. (Elmont A. 89.), Orsós V. (Boros T. a szünetben), Balog Á., Vangyia A., Horváth M., Patak B. (Melicz R. 82.), Kovács G., Németh D. Edző: Pintér Gergő.
Balatoni Vasas: Privarics K. – Y. Yondo, Hutvágner Sz., Sarkanti M., Kökönyei A. (Vida B. 87.), Czompó-Papp K. (Radojevic M. 59.), Szalai K., Schütz D., Gosztonyi G., Takács D., Lakatos B. (Csapó D. 70.). Edző: Vida András.
Gólszerzők: Kovács G. (80. – 11-esből), Balog Á. (81.), illetve Y. Yondo (23.).
Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút–Balatoni Vasas 0–18 (0–11).

Kaposmérő–Marcali 2–2 (1–1)
Kaposmérő. Vezette: Balikó Z.
Kaposmérő: Buchenauer A. – Rákosa J. (Kuckó M. 57.), Stikrád M., Balogh R., Szépes M., Zalivadnij P. (Csatos B. a szünetben), Fábián B., Nagyhegyesi N., Heizer R., Kántor P. (Cséplő B. 83.), Laki-Molnár O. Játékosedző: Prucsi Miklós.
Marcali: Mörk Máté – Bakonyi F. (Varga B. 62.), Páli N. (Horváth M. 82.), Czobor D., Balogh L. (Szántó Zs. 87.), Varga D., Bojtor N., Klotz Á., Mörk Milán, Kiss D., Mészáros D. Játékosedző: Páli Norbert.
Gólszerzők: Laki-Molnár O. (34. – 11-esből), Balogh R. (90+3.), illetve Klotz Á. (20.), Páli N. (54.).
Kiállítva: Szántó Zs. (Marcali) a 90+3. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő–Marcali 7–0 (4–0).

Csurgó–Juta 0–0
Csurgó. Vezette: Gyurka B.
Csurgó: Hermann B. – Papp B., Papp M., Baksai K., Simon K., Millei B. (Beke Bálint 87.), Pál F. (Orsós Gy. 66.), Szabó Á., Szecsődi R. (Balogh A. 87.), Dömötörfy B. (Schumann Á. 69.), Takács D. Edző: Beke Lajos.
Juta: Barna S. – Kollega K., Keczeli K., Mozsgai G. (Horváth Zs. 66.), Magyar M., Vadas Z., Jovánczai P. (Bebics B. 83.), Zentai A., Tamás L., Varga D., Jovánczai Á. (Horváth M. 89.). Edző: Jovánczai István.
Kiállítva: Zentai A. (Juta) a 75. percben.
A Csurgó ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Barcs–Toponár 0–1 (0–1)
Barcs. Vezette: Takács M.
Barcs: Tatai L. – Orsós I., Mangult N., Orsós Sz. (Gőbölös M. 90.), Tompa I., Schenker T., Horváth L., Kocsis P. (Horváth M. 73.), Banicz Benjamin, Niklai P., Miskovics P. Játékosedző: Androsics András.
Toponár: Czebei Á. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila J. (Hornyák D. 79.), Baranyi D., Szenánsza N. (Péter D. 45.), Fehérvári T. Játékosedző: Ivusza Gábor.
Gólszerző: Laczkó D. (43.).
A Toponár ifjúsági csapata szabadnapos volt.

A Somogysárd–Nagyatád és a Tab–Balatonkeresztúr mérkőzést vasárnap 15 órakor játsszák, míg a Nagybajom csapata szabadnapos lesz.

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Horváth Péter (Nagyatád) 12 gól; 2. Kollega Krisztián (Juta) 11 gól; 3. Millei Bálint (Csurgó) 9 gól; 4–6. (holtversenyben) Juhász Ákos (Nagy­atád),  Orsós Tamás Gábor (Balatonlelle) és Herzsenyák Áron (Somogysárd) 7–7 gól; 7–8. (holtversenyben) Hrabovszki Zoltán (Balatonlelle) és Mészáros Dávid (Marcali) 6 gól; 9. Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 5–5 gól; 10–16. (holtversenyben) Körmendy Kevin Tamás (Balatonlelle), Németh János Attila (Balatonlelle), Laczkó Dávid József (Toponár), Neubauer Martin Attila (Toponár), Iván Dániel (Nagybajom), Varga András Domonkos (Nagybajom) és Laki-Molnár Olivér (Kaposmérő) 4–4 gól.