Megyei labdarúgás

6 órája

Megye III. és IV.: Babócsán maradt a Balatonszárszó veretlensége - eredmények, tabella

A hétvégén a 8. fordulóval folytatódtak a Somogy vármegyei harmad- és negyedosztályú labdarúgó-bajnokságok küzdelmei.

A harmadosztályban elnapolták az őszi bajnok avatását, miután a Babócsa elvette a Balatonszárszó veretlenségét. Ezt kihasználva a címvédő Mike két pontra zárkózott, a felek pedig vasárnap egymás ellen dönthetnek majd arról, hogy ki telel az élen.

Megye III.
Megye III.: Kaposfőn nyert az Iharosberény

Megye II-es eredmények ITT - Galgóczi Károly mesternégyest lőtt, a Böhönye nyolcat gurított

A negyedosztály északi csoportjában mindössze három találkozót rendeztek. Zsinórban harmadik mérkőzését nyerte meg a Koppányvölgye, a Balatonújlak pedig szorosan tapad az éllovasra. A Mernye és az Igal összecsapását későbbre halasztották, az Ádánd pedig nem utazott el Somogybabodra. Délen a Lábod vendégeként vesztett rangadót a Somogyszil, az élen haladó Kaposmérő és az őt üldöző Somogyszob pedig nem hibázott. A Csököly a másdik, míg a Gyékényes az első győzelmét könyvelhette el.

Somogy vármegyei III. osztály - 8. forduló

Karád–Csokonyavisonta 2–2
G: Virágh J. (23.), Virágh D. (40.) ill. Edesár (63.), Horváth M. (83.).
Mike–Szabás 6–1
G: László M. (28.), Kalló (53., 57.), Migács (74.), Kovács K. (81., 89.) ill. Török (25.).
Babócsa–Balatonszárszó 2–1
G: Bodó (2.), Berkics (11.), ill. Jáger (53. - öngól).
Osztopán–Fonyód 2–1
G:Horváth L. (14., 17.), ill. Kuti (63.).
Kaposfő–Iharosberény 0–4
G: Springmann (18.), ill. Völfinger (14. 65.), Karsai (38. - öngól), Nagy Sz. (57.).
A góllövőlista élmezőnye: 1. Kalló János (Mike) 11 gól; 2. Losonczi Dávid (Iharosberény), 3. Németh Krisztián (Balatonszárszó) 6 gól.

Tabella

Somogy vármegyei IV. osztály, Észak - 8. forduló

Balatonújlak–Andocs 4–1
G: Belső (18., 87.), Husz (30. - büntető), Orsós K. (76.), ill. Gadár (59.).
Visz–Koppányvölgye 1–3
G: Kasza (27.), ill. Németh L. (45.), Orsós Gy. (50. - büntető), Szekeres (80.).
Balatonendréd–Balatonboglár 0–0
Somogybabod–Ádánd (elmaradt)
Elhalasztva: Mernye–Igal (pótlás: 2024.11.16. 13.00 óra).
Szabadnapos: a Balatonberény csapata.
A góllövőlista élmezőnye: 1. Mezőfi József (Balatonberény) 13 gól; 2. Husz Attila (Balatonújlak) 10 gól; 3. Takács György (Balatonboglár), Belső Marcell (Balatonújlak) 8-8 gól; 5. Almási Dávid (Somogybabod) és Fábri István (Mernye) 6-6 gól.

Tabella

Somogy vármegyei IV. osztály, Dél - 8. forduló

Lábod–Somogyszil 3–0
G: Benkó (41. - büntető), Keller (52.), Szeszán (58.).
Kaposmérő II.–Bárdudvarnok 3–1
G: Bartos (38.), Nagy K. (56.), Török (92.), ill. Orbán (68.).
Mezőcsokonya II.–Somogyszob 2–4
G: Tóth Á. (15.), Nagy-Szabó (67.), ill. Orsós I. (38.), Novográdecz (53.), Pintér Á. (81.), Domokos (91).
Gyékényes–Homokszetgyörgy 5–2
G: Bognár (34., 36., 87.), Horváth Á. (42., 61.), ill. Hargitai (67.), Farkas (80.).
Csököly–Ötvöskónyi 7–3
G: Dudás (11.), Benkó (19.), Varga T. (23., 53.), Bognár (75.), Fodor (80.), Téglás (92.), ill. Somogyi (6.), Horváth J. (15.), Balogh Zs. (74.).
Zimány–Kaposújlak 3–4
G: Rajnics (7., 52. - bünteőt), Csiszár (65.), ill. Nemes (1., 75.), Molnár T. (11.), Nagy B. (14. - öngól).
A góllövőlista élmezőnye: 1. Farkas Richárd (Homokszentgyörgy) 10 gól; 2. Bartos József (Kaposmérő II.) 9 gól; 3. Tóth Benjamin (Somogyszil) 8 gól; 4. Jakab Gábor (Somogyszil), Kővári Sándor (Somogyszob), Szeszán Kristóf (Lábod) és Tóth Szebasztián (Kaposújlak) 7-7 gól.