Vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság

2 órája

Rangadót nyert a Lelle: továbbra is gólképtelen a Marcali

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati rangadóján a Balatonlelle Marcaliban tudott győzni, így – mivel a Nagyatád szabadnapos – az élre került. A Marcali viszont zsinórban a negyedik meccsén is pont és gól nélkül maradt.

A Nagybajom hazai pályán négy góllal verte a Barcsot; Varga András Domonkos egymaga hármat vállalt, aztán bő egy óra elteltével mehetett pihenni. Toponáron a vendég tabiak szerezték meg a vezetést, ám a hazaiak Fehérvári Tamás duplája révén fordítani tudtak. A mindösszesen két cserével felálló házigazda Balatoni Vasas – végül egyikük sem lépett pályára – Laki-Molnár Olivér 11-es góljával maradt alul az újonc Kaposmérővel szemben.

A kilencedik forduló szombati eredményei

Marcali–Balatonlelle 0–2 (0–1)

Marcali. Vezette: dr. Hegedüs I.

Marcali: Képíró K. – Klotz Á. (Elek B. 75.), Péterfi Á., Czobor D., Balogh L., Varga D., Bojtor N. (Bakonyi F. a szünetben)Mészáros D., Mörk Milán, Kiss D., Horváth M. Játékosedző: Páli Norbert.

Balatonlelle: Bonnyai M. – Kelemen K., Fazekas Á., Hrabovszki Z., Körmendy K., Orsós T., Fila G. (Kovács K. a szünetben), Borbély Á., Németh J. (Czeider M. 89.), Sipaki P., Posza K. (Józsa Á. 61.). Játékosedző: Hegedűs Gyula.

Gólszerzők: Hrabovszki Z. (15.), Orsós T. (53.).

A Marcali ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Nagybajom–Barcs 4–0 (1–0)

Nagybajom. Vezette: Balikó Z.

Nagybajom: Horváth B. – Varga A. (Ács-Gergely G. 64.), Palkovics T. (György Zs. 73.), Balogh Á. (Fodor T. 64.), Horváth P., Kiss J. (Babai G. 64.), Csalló I., Simon R. (Pap-Tibol M. 73.), Fésűs Á., Iván D., Iványi Ö. (Horváth E. 73.). Játékosedző: Horváth Péter.

Barcs: Banicz Barnabás – Orsós I., Mangult N., Miskovics P. (Horváth M. 73.), Orsós Sz., Banicz Benjamin (Kocsis P. 61.), Tompa I., Schenker T., Horváth L., Gyaja B., Niklai P. (Hajdu Á. 66.). Játékosedző: Androsics András.

Gólszerzők: Varga A. 3 (20., 47. és 58.), Mangult N. (78. – öngól).

A Barcs ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Toponár–Tab 2–1 (1–1)

Toponár. Vezette: Böröczi Z.

Toponár: Czebei Á. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Ivusza G., Laczkó D., Fila J. (Hornyák D. 88.), Tóth V., Fehérvári T., Szenánsza N., Balogh M. (Péter D. 23.). Játékosedző: Ivusza Gábor.

Tab: Horváth J. – Szabó Á., Kaveczki B., Ladiszlai K., Réder F. (Tábori B. 71.), Süveggyártó D., Németh D., Magas V., Vida A., Tábori T. (Naász B. 86.), Teplán L. (Kis Z. a szünetben). Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.

Gólszerzők: Fehérvári T. 2 (34. és 84.), illetve Tábori T. (14.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Tab 2–0 (1–0).

Balatoni Vasas–Kaposmérő 0–1 (0–0)

Siófok-Balatonkiliti. Vezette: Tóth B.

Balatoni Vasas: Bagi B. – Y. Yondo, Hutvágner Sz., Radojevic M., Sarkanti M., Kökönyei A., Schütz D., Gosztonyi G., Takács D., Varga K., Szarka L. Edző: Vida András.

Kaposmérő: Buchenauer A. – Rákosa J., Stikrád M., Szépes M., Zalivadnij P., Iványi B., Nagyhegyesi N. (Magyar P. 90.), Heizer R., Kántor P. (Begovácz A. 73.), Fábián B. (Csatos B. 90+2.), Laki-Molnár O. Játékosedző: Prucsi Miklós.

Gólszerző: Laki-Molnár O. (50. – 11-esből).

A Juta–Somogysárd, a Balatonkeresztúr–Kadarkút és a Kaposfüred–Csurgó mérkőzést vasárnap 15 órakor játsszák; a Nagyatád csapata szabadnapos lesz.

Mesterlövészek

A góllövőlista élmezőnye: 1. Horváth Péter (Nagyatád) 12 gól; 2 Kollega Krisztián (Juta) 10 gól; 3. Millei Bálint (Csurgó) 9 gól; 4–6. (holtversenyben) Juhász Ákos (Nagy­atád), Herzsenyák Áron (Somogysárd) és Orsós Tamás Gábor (Balatonlelle) 7–7 gól; 7. Mészáros Dávid (Marcali) 6 gól; 8–9. (holtversenyben) Hrabovszki Zoltán (Balatonlelle) és Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 5–5 gól; 10–12. (holtversenyben) Iván Dániel (Nagybajom), Varga András Domonkos (Nagybajom) és Neubauer Martin Attila (Toponár) 4–4 gól.