2024.06.15. 21:36
Nem helyeslik a németek az Európai Bíróság hazánkat sújtó ítéletét
A Die Welt Magyarországról szóló cikke alatt a kommentszekció szinte felrobbant az olvasók migrációt ellenző reakcióitól.
Rendőrök állnak sorfalat a kölni dóm bejárata elõtt 2023. december 24-én, miután radikális iszlamista mozgalmak Európa-szerte keresztény rendezvények elleni támadásokra szólítottak fel (illusztráció)
Forrás: MTI/EPA
Fotó: Christopher Neundorf
Ahogyan arról olvasóink már értesülhettek, az Európai Unió Bírósága 200 millió euró (mintegy 80 milliárd forint) megfizetésére kötelezte hazánkat, mert „nem tartja tiszteletben” az uniós jogszabályokat, egyebek mellett a nemzetközi védelem megadására és az unión kívüli országok jogellenesen az unió területén tartózkodó állampolgárainak visszatérésére vonatkozó eljárások területén.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint teljesen világos: azt szeretnék, hogy Magyarország ennek a pénzügyi zsarolásnak a hatására változtasson a politikáján, és csatlakozzon a migrációs paktum előírásaihoz – írja a Magyar Nemzet.
A lap rámutat:
Soros György egyik meghatározó embere szinte azonnal üdvözölte a határozatot.
Gerald Knaus fontos történelmi döntésnek nevezte az ítéletet.
A német Die Welt olvasói azonban, akik az illegális migráció okozta problémákat már a saját bőrükön érzik, egészen másként viszonyulnak a Magyarországot hátrányosan érintő ítéletet. Az Európai Bíróság Magyarország elleni döntéséről szóló cikk alatt a migrációról, az Európai Unióról és annak vezetéséről, sőt a magyar miniszterelnökről is elmondták véleményüket.
Ha az EU így folytatja, tíz év múlva nem lesz EU. Kár az egykor gyönyörű projektért, amelyet annak idején üdvözöltem – de egyre inkább a diktatúra és a (gazdasági) szabadsághiány felé süllyed
– írta az egyik kommentelő. Egy másik rámutatott: „Jobb lenne néhány milliós bírságot fizetni, mint tízmilliárdokat a rosszul képzett vagy tanulatlan migránsok teljes ellátásáért.”
A teljes cikk IDE KATTINTVA olvasható.
Telegraph: Magyarország újra szabadságharcot vív
Magyarország már 1848 óta kénytelen a függetlenségéért harcolni és ez mind a mai napig így maradt – írta Alan Sked, a Telegraph hasábjain a Mandiner szerint.
A lap felidézte, hogy Magyarországot 1944-ben megszállta Németország, majd 1945-ben a Szovjetunió, ezért a magyarok 1956-ban újra szabadságharcot vívtak az elnyomó hatalommal szemben.
A szerző azt a következtetést vonta le, hogy déjá vu érzése lehet minden magyarnak azt követően, hogy Európai Unió Bírósága 200 millió eurós büntetést rótt ki hazánkra.