2023.05.16. 10:57

Két fordulóval a vége előtt már megnyerték az alapszakaszt

A lány U19-es és U17-es kézilabda-bajnokságokban éllovas NEKA-csapatok a SZISE ellen léptek pályára. Mindkét együttes győzelemnek örülhetett, így két fordulóval az alapszakasz vége előtt bebiztosította első helyét a bajnokságban.

A NEKA U17-es és U19-es csapata is megnyerte az alapszakaszt

Fotó: Németh Levente

A Woth Péter és ifj. Kiss Szilárd által irányított együttesek így biztosan első helyen jutnak a négyes döntőbe, ahol a keleti csoport második helyezettjével találkoznak.
Lány U19-es bajnokság
NEKA-SZISE 37–22 (19–15)
Balatonboglár. NEKA Csarnok. V: Bánfi, Bazsó G.
NEKA: Horváth Sz., Hornyák (kapusok) – Berei 1, Dézsi 3, Hengl 5, Csamangó L.4, Petruska D.3, Kazeem A. 5(2), Bali 3, Keceli-Mészáros 5, Csamangó N.3, Sipos 4(1), Kriston 1(1). Vezetőedző: Woth Péter. Hétméteresek: 5/4, illetve 2/2. Kiállítások: 6 perc, illetve 12 perc.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4, 14. perc: 10–4, 20. perc: 12–9, 25. perc: 16–12, 36. perc: 23–15, 40. perc: 25–18, 47. perc: 31–18, 52. perc: 35–20.
Woth Péter: – Nehezen pörögtünk fel, de azért hoztuk a kötelezőt.

A következő fordulóban a Mosonmagyaróvári KC otthonában ellen lép pályára szerdán, 15 órától a Nemzeti Kézilabda Akadémia U19-es együttese, mely öt ponttal áll a második helyezett Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese előtt.
Lány U17-es bajnokság
NEKA–SZISE 35–30 (20–13)
NEKA: Szilágyi, Gyarmati  (kapusok) – Mihály 2, Seres 3, Fazekas 2, Kiss M.,5, Lavaj 1, Katona 3, Nagy B. 4, Szebeni 4, Molnár F. 1, Sipos 3(1), Jelena 1, Kriston 4, Fürdök 2(1). Vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3. Kiállítások: 18 perc illetve 10 perc. Kizárás: Jelena Fanni a harmadik kétperces kiállítás után.
Az eredmény alakulása. 7. perc: 7–2, 16. perc: 13–7, 28. perc: 19–11, 35. perc: 24–13, 40. perc: 27–15, 44. perc: 29–19, 51. perc: 32–24.
Ifj. Kiss Szilárd: – Nem tetszett a csapat játéka, tizenöt perc fegyelem után nagyon sok volt a fegyelmezetlenség. Aki csapatba szeretne kerülni, annak többet kell tenni érte. Az ellenfél jobban küzdött, ami nem szokott velünk előfordulni. Akárki van a pályán és akármilyen összeállításban játszunk, ez akkor sem fordulhat elő.