2024.09.05. 09:31

Felemás bajnoki rajt Fehérváron

A NEKA U18-as és U20-as csapata is az Alba Fehérvár KC otthonában kezdte az I. osztályú női kézilabda-bajnokság Nyugati csoportját. Bohus Beáta csapata bár nagyot küzdött, egygólos vereséget szenvedett, míg Zsadányi Sándor gárdája öt találattal bizonyult jobbnak a hazaiaknál.

Leány U18, I. osztály – Nyugati csoport, 1. forduló
Alba Fehérvár KC–NEKA 26–25 (16–11)
Székesfehérvár, KÖFÉM Sportcsarnok, 40 néző. Vezette: Papp Richárd Csaba, Vandróczki Gábor.
Alba Fehérvár KC: Cövek, Simon, Pajor (kapusok) – Miszi, Szabó B., Patai 2, Siklodi 5, Horváth K., Pintér V., Baráth, Lakatos 6 (3), Bordács, Köteles 5, Kertész, Szuna 1, Grenyovszky 7. Vezetőedző: Gáspár Gabriealla.
NEKA: Krasznay, Paluska (kapusok) – De Paula 5, Nagy F. 5 (2), Gerencsér 1, Jobbágy 7, Puszta, Kovács L. 2, Tóth F. 1, Sass, Kollár 1, Grápa 1, Király 1, Kókai 1. Vezetőedző: Bohus Beáta.
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2.
Kiállítások: 4 perc, illetve –.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0, 10. perc: 6–1, 15. perc: 10–6, 20. perc: 11–8, 29. perc: 15–10, 39. perc: 19–15, 47. perc: 21–22, 57. perc: 25–24.

Bohus Beáta: – Tipikus szezon első meccs volt, sajnos védekezésben nem tudtuk felvenni azt a keménységet és határozottságot, ami a győzelemhez elengedhetetlen lett volna. A második félidőben próbáltuk rendezni a sorainkat, többször is támadtunk a vezetésért, de sajnos a technikai és az egyéni védőhibák miatt ez nem sikerült.

Jobbágy Napsugár: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, támadásban pontatlanok voltunk és a védekezés sem működött. A második félidőben teljesen más arcunkat mutattuk és még vezettünk is, de a két pont most sajnos Fehérváron maradt.

Krasznay Dalma: – Sok hibával kezdtük a mérkőzést, a második félidőre aztán már felébredtünk és visszajöttünk a mérkőzésbe. Sajnos azonban a végére nem sikerült megfordítani az eredményt.

Leány U20, I. osztály – Nyugati csoport, 1. forduló

Alba Fehérvár KC–NEKA 27–32 (14–18)
Alba Fehérvár KC: Tóth M., Beszteri Orbán (kapusok) – Mester 3, Laczkó 3, Lukács 3 (1), Czenki 8, Csibi 2, Németh D. 1, Varga B., Móré 2, Takács D. 3, Gergály 2. Vezetőedző: Kovács Attila.
NEKA: Hornyák, Gyarmati (kapusok) – Simon 4, Varga D. 2, Lavaj 1, Nagy F. 3, Gerencsér, Nényei 1, Varga V. 3 (1), Vazul 2, Nagy-Hajdu 2, Nyárai 7, Becsek 1, Grápa 6. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.
Hétméteresek: 3/1, illetve 1/1.
Kiállítások: 4 perc, illetve 12 perc.
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3, 12. perc: 7–7, 21. perc: 10–12, 23. perc: 10–15, 32. perc: 15–18, 40. perc: 18–23, 45. perc: 20–25, 50. perc: 23–27, 58. perc: 26–30.

Zsadányi Sándor: – Kíváncsian vártuk, hogy a megfiatalított csapatunk, mire lesz képes az U20-as bajnokságban. Sötétben tapogatóztunk, hiszen csak az edzőmeccsekből tudtunk kiindulni. Óriási meglepetés és öröm, hogy győzelemmel mutatkozott be az együttesünk. Azt kértem a meccs előtt a játékosainktól, hogy az eredmény ne érdekelje őket, azt viszont elvárom, hogy ne ijedjenek meg a korkülönbségtől, legyenek vagányak és kemények, főleg védekezésben, s ezt fel is tudták vinni a pályára. Támadásban sok volt a hiba, de akkorát küzdöttek, s olyan keményen védekeztek, hogy azzal meg tudtuk nyerni a meccset.

Nyárai Virág: – A meccs elejétől kezdve nagyon összeszedett volt a védekezésünk ennek köszönhetjük, hogy mi irányítottuk a meccset, a támadó játékunk is jó volt és a kapusaink is nagyon jól teljesítettek. Gratulálok a csapatnak a két ponthoz!

Simon Maja: – Fegyelmezetten kezdtük a mérkőzést, a védekezés nagyon összeszedett volt és ez megalapozta a támadásunkat. A nagy korkülönbség ellenére is nagyon jól teljesítettünk. Büszke vagyok a csapatra, hogy az első meccset két ponttal zártuk.