RÖPLABDA

2 órája

Két meccset nyert a Kasi

Fenyő Gábor

A harmadik körrel (5. és 6. forduló) folytatódott a bajnoki alapszakasz. A Kaposvári Sportközpont és Sportiskola USE hétvégi összmérlege két győzelem és négy vereség.

JUNIOROK (U20)

A második vonalban érdekelt, Sipos Lili által irányított Kasi junior (U20-as) csapata Tatabányán lépett pályára. Az első mérkőzésüket 64 perc alatt nyerték három szettben az UNI Győr-Széchenyi Egyetem SE ellen, majd 69 perc alatt ugyanilyen arányban alulmaradtak a házigazda Tatabányai RSE ellen.

Eredmények: Kasi–UNI Győr-Széchenyi Egyetem SE 3–0 (17, 25, 22); Tatabányai RSE–Kasi 3–0 (27, 18, 19).

A Kasi II. osztályú junior (U20-as) csapata: Lőrincz Gabriella (csapatkapitány), Borhi Luca, Borovszky Dorottya, Várföldi Dorina, Kovács Krisztina Jázmin, Kalmár Lili Kata, Erdei Melinda, Puska Glória Hajnalka, Vida Eszter Dorka (liberó), az edzőjük Sipos Lili.

A Kasi II. osztályú juniorjai 12 ponttal a negyedikek.

GYERMEKEK

Kaposváron a (régi) városi sportcsarnokban szólították pályára a Hanusz Réka és Szabó Tamás edződuó vezényelte I. osztályú „sárga” gyermek (U15-ös) társulatot. A házigazdák bemutatkozásként 49 perc alatt 3–0-ra verték a MATE-Gödöllői EAC csapatát, s így elkönyvelhették első győzelmüket az idei bajnoki sorozatban, utána pedig 81 perc alatt négy játszmás találkozón alulmaradtak a Szegedi RSE „narancs” együttese ellen.

Eredmények: Kasi „sárga”–MATE-Gödöllői EAC 3–0 (5, 16, 13); Szegedi RSE „narancs”–Kasi „sárga” 3–1 (21, 17, –21, 18).

A Kasi „sárga” I. osztályú gyermek (U15-ös) csapata: Magyar Kata Krisztina (csapatkapitány), Varga Laura, Schmidt Nóra, Antal Boglárka, Kis Krisztina, Klikk Léna Róza, Márfi Réka, Varanai Lili, Széll Hanna, Uri Sára, Király Enikő, Kőszegi Adrienn (liberó), Széchenyi Dorottya Sztella (liberó), az edzőjük Hanusz Réka és Szabó Tamás.

A Kasi „sárga” I. osztályú gyermekcsapata három ponttal a nyolcadik.

Sümegen volt érdekelt a második vonalban szereplő, Rédling-Szabó Gabriella vezette „kék” csapat, amely mind a két mérkőzését elveszítette sima 3–0 arányban. A Dabronc ellen 52, a Budaörsi DSE ellen pedig 48 percet töltöttek a kaposváriak a pályán.

Eredmények: Dabronc–Kasi „kék” 3–0 (7, 18, 10); Budaörsi DSE–Kasi „kék” 3–0 (14, 11, 14).

A Kasi „kék” I. osztályú gyermek (U15-ös) csapata: Horváth Ilona (csapatkapitány), Kiss Boglárka, Kiss Dorina, Mátyási Zsófia, Szabó Elizabet Nóra, Kárpáti Hanna Éva, Mezriczki Míra Liza, Kiss Kamilla, Molnár Luca, Varga Zorka (liberó), Semperger Vivien (liberó), az edzőjük Rédling-Szabó Gabriella.

A Kasi „kék” II. osztályú gyermekcsapata még nem tudott pontot szerezni, így kilencedik, vagyis sereghajtó.