2023.11.07. 05:00
Felnőttet és gyereket egyaránt álomvilágba visz Muhi Andris
Sok zenével, mozgalmas jelenetekkel és látványos díszlettel köti le a gyerekek figyelmét a Túl a Maszat-hegyen Varró Dániel verses meséjéből készült színdarab a Csiky Gergely Színházban.
A történet főhőse Muhi Andris, aki lehetetlennek tűnő küldetésre indul, miután segítségkérő levelet kap barátjától Maszat Jankától. Boros Bence alakítja a hős megmentőt, akivel elképesztő dolgok történnek kalandja során. – Andris harmadikos gyerek az iskolában, őt leginkább a képzelete mozgatja. Olyan érzésem van, hogy a történet tulajdonképpen a fejében lejátszódó játék. Amely során a célja, hogy megmentse Jankát, mondta a színművész.
Gonosz erők munkálkodnak Maszat-hegyen, Andris pedig rengeteg karakterrel ismerkedik meg, miközben a veszélyben forgó lány segítségére siet. – Janka nagyon szerelmes, már amennyire kisiskolásként ez lehetséges. Attól nagyon féltem, hogy harmincévesen kislányt alakítsak, ezért arra nagyon figyeltem, hogy ne menjen át karikatúrába az egész. Szerintem ez nekem és Boros Bencének is sikerült, mondta megszemélyesítője, Török Saca.
A történet során Jankával is izgalmas dolgok történnek, egy családi titokra is fény derül. A Túl a Maszat-hegyenben fontos szerepet kap a barátság, a kitartó és önzetlen segítségnyújtás és a – talán manapság különösen aktuális – béke iránti vágy. Az előadás során folyamatosan váltakoznak a prózai és a zenés darabok, amelyeket Presser Gábor írt. – Aláfestő zene, atmoszféra nincs, hanem a dalok adják az alapot. Ezért az atmoszférákat nekünk kellett megteremteni, amihez nagyon sok segítséget kaptam Szalai Gábortól, Várfalvi-Fodor Éva és Major Andrástól. A dalokat nagyon egyrétegűnek tartottam, a sokoldalúságot nem szolgálták, ezért a zeneszerzőhöz fordultam. Szerencsére Presser Gábor partner volt ebben és megengedte, hogy változtassunk a zenei alapokon, mondta Bereczki Csilla, rendező.
A színpadon majdnem minden jelenetben sokan mozogtak, hiszen a Rippl-Rónai Művészeti Intézet másodéves színészhallgatói is szerepelnek a Túl a Maszat-hegyenben. A fiatalok kórusként, tánckarként mozognak a világot jelentő deszkákon. – Nagyon izgatottak voltunk, nagyon vártuk ezt a napot, elsőre nagyon jó élmény volt együtt dolgozni a színészekkel és az is, hogy belekóstolhattunk ebbe a munkafolyamatba, mondta Cselóczki Boglárka színészhallgató.
Bizonyos jelenetekben a tánckar dalra fakad, de vannak olyanok is, amikor felszíneket, hangulatokat keltenek életre mozgásukkal.