Nem nyűgözte le a szurkolótábort a teljesítmény

2024.06.25. 20:30

Angliában nem volt átütőerő, képtelen volt betalálni

Nem tudta legyőzni az ímmel-ámmal támadó Anglia Szlovéniát a labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjában, így még a magyar válogatott helye nem biztos a tizenhat között.

Kvanduk Bence

Eddig nagyon-nagyon keveset mutattak az angolok sztárjai

Fotó: Gokhan Balci / ANADOLU / Anadolu via AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
C csoport, 3. forduló
ANGLIA–SZLOVÉNIA 0–0
Köln, RheinEnergieStadion. Vezette: Clément Turpin (francia).
ANGLIA: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier (Alexander-Arnold, 84.) – Gallagher (Mainoo, a szünetben), Rice – Saka (Palmer, 71.), Bellingham, Foden (Gordon, 89.) – Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
SZLOVÉNIA: Oblak – Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza (Balkovec, 90+1.) – Stojanovic, Gnezda Cerin, Elsnik, Mlakar (Gorenc Stankovic, 86.) – Sporar (Celar, 86.), Sesko (Ilicic, 75.). Szövetségi kapitány: Matjaz Kek.

ÖSSZEFOGLALÓ

Hatalmas fölényben játszott Anglia Szlovénia ellen. Seskóék alig-alig jutottak át a háromoroszlánosok térfelére, azonban a rivális megállítása nem elég a sikerhez. Az angolok viszont hiba próbálkoztak átlövésekkel, vagy közelebbről 6-6 alkalommal mindkét játékrészben, a kaput összesen háromszor találták csak el, s akkor sem dolgoztatták meg igazán Oblakot. Bellinghamék legtöbb akciója azonban el sem jutott lövésig, mert a beadások, utolsó passzok pontatlanok voltak.

Persze egyszer, még az első félidőben rezgett a szlovén háló, de akkor Foden már lesen kapta a labdát, így hiába tálalt tökéletesen Saka elé.

Az angolok ezzel a döntetlennel megszerezték ötödik pontjukat, amivel csoportelsők lettek. Összesen két találatot jegyeztek a három meccsen. Harmadikként Szlovénia zárt így, amelynek jobb a gólkülönbsége, mint a magyar válogatotté, ezért a mieinknek holnap a Georgia–Portugália és a Csehország–Törökország mérkőzések kimenetelétől függ a sorsa.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy az eddig játékban alul teljesítő Anglia Szlovénia ellen, s sikerével tovább rántja-e magával a magyar válogatottat is.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük a figyelmet!

90+2. perc: Egy gyors angol támadás végén Palmer lőtt Oblak kezébe 15 méterről. Többet ígért ez a helyzet.

90+1. perc: Cseréltek a szlovének. Balkovec jött Janza helyett.

89. perc: Cseréltek az angolok! Fodent Gordon váltotta.

86. perc: Kettős csere Szlovéniánál. Mlakar és Sporar távozott, Gorenc Stankovic és Celar érkezett.

84. perc: Cseréltek az angolok. Trippiert Alexander-Arnold váltotta.

77. perc: Foden is sárga lapot kapott.

75. perc: Cserélnek a szlovének! Seskót Ilicic váltotta.

72. perc: Sárga lap! Bijol rántotta le Kanet.

71. perc: Cserélt Anglia! Saka helyett Palmer folytatja.

68. perc: Sárga lap! Guehi rántotta le a szlovén támadót.

58. perc: A szlovén kapu előtt egy angol szögletet követően Stones, Sesko, majd valahogy visszakerült a labda Sakához, aki a kapus kezébe ollózta a labdát. Veszélyes játék miatt kifelé jön szabadrúgás.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Az angolok cseréltek Mainoo jött Gallagher helyett.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Trippier veszélyesen adott be mélységből, de Gallaghernek és Kanenek is magas volt.

31. perc: Kane eleresztette az első kapura lövést. Húsz méterről, balról lőtt egyenesen Oblak kezébe.

22. perc: Sárga lap! Janza rántotta le ellenfelét.

20. perc: Betalálnak az angolok, de lesről! Rice találta meg egy parádés labdával Fodent, de ő túl korán lépett ki a védők mögül, így hiába passzolt Sakához, aki két méterről a hálóba bombázott.

17. perc: Sárga lap! Trippier kapta. Hiába dominál Anglia, az utolsó passzok, beadások pontatlanok.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó angolok indították útjára a labdát, Szlovénia kékben a pályán.

20:55 – Felcsendültek a himnuszok, hamarosan kezdünk

20:31 – Egyet változtatott Gareth Southgate

Az angolok szövetségi kapitánya egyetlen helyen változtatott a dánok elleni kezdőn. Alexander-Arnold helyett ezúttal Gallagher kezd Rice mellett a középpályán.

20:29 – Nem változtatott Szlovénia

Matjaz Kek úgy döntött, pontosan azt a tizenegyet küldi rá Angliára, amivel Szerbia ellen is kiállt.

20:27 – A szlovénok már behangoltak