Günok óriási védései is kellettek

2024.07.02. 20:30

Demiral élete meccsét játszotta, Törökország összetörte az osztrák álmot

Az osztrák és a török válogatott csatája óriási iramban zajlott a két hasonló képességű csapat között a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A hatalmas rohanásból végül a korán betaláló Törökország került ki győztesen.

Kvanduk Bence

Demiral (a földön) a második percben betalált

Fotó: Alex Grimm/Getty Images

Labdarúgó Európa-bajnokság
Nyolcaddöntő
AUSZTRIA–TÖRÖKORSZÁG 1–2 (0–1)
Lipcse, Red Bull Arena, 38 305 néző. Vezette: Artur Soares Dias (portugál)
AUSZTRIA: Pentz – Posch, Danso, Lienhart (Wober, 65.), Mwene (Prass, a szünetben) – Seiwald, Sabitzer – Laimer (Grillitsch, 65.), Baumgartner, Schmid (Gregoritsch, a szünetben) – Arnautovic. Szövetségi kapitány: Ralf Ragnick.
TÖRÖKORSZÁG: Günok – Müldür, Bardakci, Demiral, Kadioglu – Yuksek (Özcan, 58.), Ayhan – Yilmaz, Kökcü (Kahveci, 83.), Yildiz (Aktürkoglu, 78.) – Güler (Yokuslu, 78.). Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella.
Gólszerzők: Gregoritsch (66.), ill. Demiral (2., 60.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Óriási iramban kezdett egymás ellen Ausztria és Törökország. Csak kapkodta az ember a fejét, hiszen hol itt, hol ott alakult ki veszélyes helyzet. Ráadásul a törökök az első perc végén be is találtak. Egy szöglet után Demiral vágta a hálóba a lecsorgó labdát. Erre viszont majdnem azonnal jött a válasz is.

Az első negyed órát követően visszavettek a csapatok a tempóból, tudták a játékosok, hogy ezt nem lehet kilencven percen át fenntartani, s így a nagyobb helyzetek is megritkultak.

A szünetben változtattak az osztrákok, de nem lettek sokkal veszélyesebbek, ráadásul jött egy újabb török szöglet, illetve Demiral, aki ezúttal fejjel vette be a hálójukat az 59. percben.

Ezt követően Grillitsch beállításával komoly nyomást alakított ki az egyre elkeseredettebben támadó Ausztria, s a 66. percben egy szögletet követően Gregoritsch is betalált. Posch csúsztatta elé a labdát, neki csak lőnie kellett.

A találattól visszakapták a reményt az osztrákok, de mindig volt egy török láb, ami oda ért a lövések útjába, vagy ha a védőknek nem is sikerült blokkolni Günok védett.

A hajrában aztán Yilmaz kétszer is lezárhatta volna a meccset, de előbb felrúgta a lelátóra a labdát, majd Pentz védett hatalmasat, de a törökök kapusa se lehetett nyugodt. Az utolsó másodpercekben Baumgartner fejesét védte óriási bravúrral, s így hosszabbítás nélkül mehetett tovább a nyolcba Törökország.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymással a szervezett Ausztria és a szenvedélyes Törökország.

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

90+5. perc: Baumgartner fejelhetett közelről, de Günok elképesztő reflexszel leért a labdára!

90+4. perc: Yilmaz lépett újra ki, a jobbjára cselezett, majd 18 méterről lőtt, de Pentz órásit védett.

88. perc: Yilmaz eldönthette volna a meccset, de 7 méterről, jobbról kilőtte a lelátó felső sarkába a labdát.

85. perc: Baumgartner fejelt veszélyes helyről, de egy kicsit magas volt Posch beadása, így nem tudta kapura irányítani a labdát.

83. perc: Kényszerű csere a törököknél! Kökcüt Kahveci váltotta.

78. perc: Kettőt cserélnek a törökök! Arda Güler és Yildiz helyett Yokuslu és Aktürkoglu folytatja.

66. perc: GÓÓÓÓÓL! Szépít Ausztria! Egy jobbról érkező szögletet csúsztatott tovább egy osztrák, amit aztán Gregoritsch öt méterről vágott a kapuba. 1–2

65. perc: Kettőt cseréltek az osztrákok! Lienhart és Laimer helyett Wober és Grillitsch folytatja.

60. perc: GÓÓÓÓÓL! Demiral duplázott! Arda Güler jobb oldali szögletét csúsztatta az osztrák kapuba. 0–2

58. perc: Cseréltek a törökök. Yukseket Özcan váltotta.

54. perc: Posch kapott remek labdát, de lövését egy török védő blokkolni tudta.

53. perc: Laimer szlalomozott be három védő közt a török tizenhatoson belülre, de lövése elkerülte a kaput.

53. perc: Sárga lap! Lienhart késett el egy belépővel.

51. perc: Fantasztikus labdát kapott Arnautovic Poschtól, de nyolc méterről a török kapusba lőtt.

46. perc: Folytatódik a meccs! A szünetben Gregoritsch és Prass Schmidet és Mwenét váltotta.

45+2. perc: Véget ért az első félidő!

42. perc: Sárga lap! Yuksek kapta buktatásért.

38. perc: Sárga lap! Schmid kapta lerántásért.

35. perc: A korai őrült rohanást követően visszább vettek a tempóból a csapatok. A törököknek már nem olyan sürgős, míg az osztrákok tudják, hogy abban az iramban nem lehet végig játszani egy találkozót.

11. perc: Sárga lap! Kökcü lépett oda keményen Baumgartnernek.

5. perc: Egy bal oldalról elvégzett osztrák szöglet a rövid kapufán csattant, a másik oldalon még Baumgartner próbálta a kapuba sodorni azt, de nem sikerült, s közben csúnyán nekicsapódott a lécnek, ezért ápolni kellett.

3. perc: Baumgartner lőtt tizenhat méterről, de a labda centikkel elkerülte a török kaput.

2. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet Törökország! Egy jobb oldali szögletet követően ide-oda pattogott az osztrák védők és kapus közt a labda, Demiral pedig jött, és két méterről a kapuba vágta a labdát. 0–1

1. perc: Elkezdődött a meccs! A labdát a pirosban játszó osztrákok indították útjára. Törökország fehérben a pályán.

20:42 – Az osztrákok is már korán elkezdtek készülni

20:41 – Fantasztikus hangulatot csináltak Lipcsében a törökök

20:36 – Baumgartner visszakerült a kezdőbe

Trauner sérülés, Wimmer sárgalapos eltiltás miatt nem lehet ott az osztrák kezdőben, utóbbit Laimer pótolja. Emellett Wober és Prass helyett ezúttal Danso és Mwene került a védelembe. Grillitsch helyett Baumgartner kap lehetőséget.

20:32 – Muszáj volt változtatniuk a törököknek

Akaydin és Calhanoglu is sárgalapos eltiltását tölti, így előbbi helyén Badakci, utóbbién Kökcü kezd ezúttal. Emellett Özcan helyett Ayhan kapott most bizalmat.