Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság

2 órája

A meglepetések fordulója volt a szombat

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati mérkőzésein több vaskos meglepetés is akadt.

Fenyő Gábor

A mindösszesen két cserével felálló házigazda Juta Kollega Krisztián mesterhármasával 4–2-re verte a (legalábbis eddig) éllovas Balatonlellét, a Nagybajom pedig Toponáron aratott gólzáporos győzelmet; a vendégek öt gólja közül Márton András hármat jegyzett. A Kaposfüred Szántó Bence duplájával győzte le a Kaposmérőt, s ezzel megnégyszerezte pontjainak a számát, míg a Balatoni Vasa hiába vezetett 2–0-ra egészen a 76. percig, végül csak egy pont jutott nekik. Igaz, az utolsó bő negyed órát kiállítás miatt emberhátrányban játszották, s a vendég tabiak játékosedzője, a cserekét beállt Ladiszlai Krisztián pedig a hosszabbítás harmadik percében mentette meg az egyik bajnoki pontot. A még mindig százszázalékos, s így újra listavezető Nagyatád biztosan verte a két cserével érkező Csurgót. A Marcali mindhárom pontot begyűjtötte a Kadarkút ellen; ezen a derbin Mészáros Dávid köszönt be kétszer.

A 11. forduló szombati eredményei

Nagyatád–Csurgó 3–0 (1–0)

Nagyatád. Vezette: Böröczi Z.

Nagyatád: Imrei R. – Kovács Kristóf (Ribarics R. 88.), Kollár D., Tratnyek D., N. Vrban (Horváth M. 82.), Fazekas Á., Koósz Á., Juhász Á., Markovics B., Horváth F., Csikós Á. (Kovács Krisztián 57.). Edző: Papp Zoltán.

Csurgó: Kálovits H. – Papp B., Papp M., Baksai K., Simon K., Dobri T., Pál F., Szabó Á., Szecsődi R., Dömötörfy B., Millei B. (Herman B. 82.). Edző: Beke Lajos.

Gólszerzők: Csikós Á. (26.), Juhász Á. (79.), Markovics B. (88.).

A Csurgó ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Juta–Balatonlelle 4–2 (2–1)

Juta. Vezette: Babos Cs.

Juta: Vajda K. – Kollega K., Keczeli K., Magyar M., Horváth Zs., Sólyom G., Vadas Z., Tamás L., Varga D., Jovánczai Á., Bebics B. (Jovánczai P. 89.). Edző: Jovánczai István.

Balatonlelle: Bonnyai M. – Józsa Á. (Dömötör D. 81.), Kelemen K., Fazekas Á., Hrabovszki Z., Körmendy K., Orsós T., Borbély Á. (Kovács K. a szünetben), Németh J. (Fila G. a szünetben), Sipaki P., Posza K. (Barczi L. 88.). Játékosedző: Hegedűs Gyula.

Gólszerzők: Kollega K. 3 (42., 45. és 63.), Magyar M. (90+3.), illetve Borbély Á. (5.), Orsós T. (70.).

Kaposfüred–Kaposmérő 2–0 (0–0)

Kaposfüred. Vezette: idősebb Posza Zs.

Kaposfüred: Kaszás B. – Dervalits S., Vajda D. (Ferenc D. 88.), Belovics D., Troll B. (Somlai D. 85.), Szántó B., Magyar K., Ballerini G. (Németh N. 68.), Házi Á. (Bodor Cs. 73.), Károli Gy., Balog A. Edző: Pál Gábor.

Kaposmérő: Buchenauer A. – Rákosa J.(Kuckó M. 77.), Stikrád M. (Cséplő B. 79.), Balogh R., Szépes M. (Kántor P. a szünetben), Csatos B., Iványi B., Nagyhegyesi N. (Zalivadnij P. 68.), Heizer R., Fábián B., Laki-Molnár O. Játékosedző: Prucsi Miklós.

Gólszerző: Szántó B. 2 (55. és 87.).

Marcali–Kadarkút 2–1 (0–1)

Marcali. Vezette: Mátyás L.

Marcali: Mörk Máté – Péterfi Á., Czobor D., Varga D., Horváth M., Bojtor N., Mészáros D., Klotzt Á., Mörk Milán (Börczi B. 13., Szabó Á. 88.), Kiss D., Szabó D. Edző: Páli Norbert.

Kadarkút: Strublics J. – Kampf R. (Vangyia A. 73.), Simon R., Albrecht B., Jakabfi M., Kurdi B. (Ferenczi M. a szünetben), Balog Á., Horváth M., Patak B. (Boros T. 73.), Kovács G. (Elmont A. 90.), Németh D. Edző: Pintér Gergő.

Gólszerzők: Mészáros D. 2 (48. és 55.), illetve Jakabfi M. (6.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali–Kadarkút 14–0 (8–0).

Balatoni Vasas–Tab 2–2 (1–0)

Zamárdi. Vezette: Agócs Á.

Balatoni Vasas: Privarics K. – Y. Yondo, Szarka L., Hutvágner Sz., Sarkanti M., Kökönyei A., Szalai K. (Vida B. 90+3.), Schütz D. (Horváth Á. 87.), Gosztonyi G., Czompó-Papp K. (Csapó D. 71.), Takács D. (Ophoven P. 86.). Edző: Vida András.

Tab: Horváth J. – Szabó Á., Kaveczki B., Réder F., Süveggyártó D. (Pretz G. 55.), Németh D. (Naász B. 75.), Magas V., Vida A., Tábori T., Teplán L. (Tábori B. 55.), Kis Z. (Ladiszlai K. 55.). Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.

Gólszerzők: Czompó-Papp K. (14.), Sarkanti M. (51.), illetve Réder F. (76.), Ladiszlai K. (90+3.).

Kiállítva: Sarkanti M. (Balatoni Vasas) a 74. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas–Tab 2–3 (1–1).

Toponár–Nagybajom 0–5 (0–3)

Toponár. Vezette: Erdelecz J.

Toponár: Czebei Á. – Neubauer M., Pető T. (Muretics M. 86.), Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fehérvári T., Péter D, Szenánsza N., Hornyák D., Baranyi D. (Tóth V. a szünetben). Játékosedző: Ivusza Gábor.

Nagybajom: Horváth B. (Ivusza B. 86.) – Varga A., Ács-Gergely G. (György Zs. 75.), , Palkovics T. (Babai G. 82.), , Márton A., Horváth P. (Fodor T. 82.), Csalló I., Simon R., Iván D., Iványi Ö. (Fésűs Á. 75.), Kis P. Játékosedző: Horváth Péter.

Gólszerzők: Varga A. (36.), Márton A. 3 (41., 45. és 60.), Horváth P. (76.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Nagybajom 1–3 (0–1).

A Balatonkeresztúr–Barcs mérkőzést vasárnap 14.30 órakor játsszák; a Somogysárd csapata szabadnapos lesz.

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Kollega Krisztián (Juta) 14 gól; 2. Horváth Péter (Nagyatád) 12 gól; 3. Juhász Ákos (Nagy­atád) 10 gól; 4–5. (holtversenyben) Orsós Tamás Gábor (Balatonlelle) és Millei Bálint (Csurgó) 9–9 gól; 6. Mészáros Dávid (Marcali) 8 gól; 7. Herzsenyák Áron (Somogysárd) 7 gól; 8–10. (holtversenyben) Hrabovszki Zoltán (Balatonlelle), Márton András (Nagybajom)  és Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 6–6 gól; 11. Varga András Domonkos (Nagybajom) 5 gól; 12–18. (holtversenyben) Csikós Ádám (Nagyatád), Körmendy Kevin Tamás (Balatonlelle), Németh János Attila (Balatonlelle), Laczkó Dávid József (Toponár), Neubauer Martin Attila (Toponár), Iván Dániel (Nagybajom) és Laki-Molnár Olivér (Kaposmérő) 4–4 gól.