Röplabda Extraliga, nők

2 órája

Magabiztosan hozta a hazai idénynyitót a KNRC

Magabiztos győzelmet aratott a KNRC a női extraliga első fordulójában, hazai pályán a Balatonfüred ellen.

Azt már a bemelegítésnél érezni és látni lehetett, hogy nem azonos súlycsoportot képvisel a két együttes. Ég és föld, de legalábbis osztálynyi különbség volt a házigazda Kaposvári Női RC és a vendég balatonfüredi Szent Benedek Röplabda Akadémia csapata között. Lehet, hogy a fürediek megszeppenve léptek pályára a Kaposvár Arénában, de az is megeshet, hogy jóval előrébb tart a felkészülésben a házigazda KNRC. Mindenesetre tény, hogy szakadéknyi különbség van a két társulat között.

KNRC-Szent Benedek Röplabda Akadémia
Már az első szettet magabiztosan hozta a KNRC Fotó: Muzslay Péter

A nyitó játszmában egyre jobban elléptek ellenfelüktől a hazaiak, s a szett felénél már kerek 10 pontra (13–3) hízott a hazaiak előnye. Nincs abban semmi különösebb meglepetés, hogy a vendégek mestere, Tomas Varga kétségbeesetten gyorsan kétszer is magához rendelte a játékosait, de a folytatásban sem akart megváltozni a játék képe. A második felvonásban csak annyi volt a különbség, hogy a Balatonfüred 7–7-ig tudta tartani a lépést kaposvári ellenfelével. Ezután már végig a házigazda somogyiak uralták a meccset, s irányították a játékot.

A tízből sem engedte ki ellenfelét a KNRC

A harmadik, utolsó játékrész hozta a leginkább egyoldalú küzdelmet. A Szent Benedek Röplabda Akadémia fiatal játékosai nem igazán tudtak kikecmeregni a Kaposvári Női RC fojtó szorításából, s lélekben már talán fel is adták az egyre kilátástalanabb küzdelmet. A végső tőrdöfést a csereként érkezett Godó Panna Tamara adta meg a hazai idénynyitón.
A mérkőzés pontkirálynője, a KNRC játékosa, a kanadai légiós Jena Fayad Thana lett 17 szerzett pontjával. A másik oldalon Sara Glibic jeleskedett, aki csapata 21 pontjából kerek tízet gyűjtött.

Kaposvári Női RC–Szent Benedek Röplabda Akadémia, Balatonfüred 3–0 (14, 17, 8)
Kaposvár Aréna, 550 néző. Vezette: Halász E., Horváth M.
Kaposvári Női RC: Grabovska (1), Fayad (17), Horváth L. (5), Kojundzic (9), Pezelj (10), Szerényi (10). Csere: Rády (liberó), Kotormán (–), Godó (3). Vezetőedző: Vincent Lacombe. Másodedző: Szabó Dávid.
Szent Benedek Röplabda Akadémia, Balatonfüred: Susic (2), Jelinkova (4), Szabó K. (–), Kapronczai (4), Glibic (10), Hőbe (1). Csere: Nagy E. (liberó), Krakoczki (–). Vezetőedző: Tomas Varga. Másodedző: Majer Zsolt Ferenc.