2009.10.31. 16:31

Győzött a Rákóczi, Maróti duplázott a Kecskemét ellen

Már az első félidőben megszerezte a Rákóczi a vezetést, a folytatásban a gólváltásból a kaposváriak jöttek ki jobban, Kaposvár - KTE 2-1 (1-0).

Temesvári Iván

I. FÉLIDŐ

1. perc: A kecskemétiek kezdték a mérkőzést. Egyelőre jó a hangulat a stadionban, a két szurkolótábor - a vendégeket mintegy 150 drukker kísérte el Kaposvárra - hangpárbajt vívott az első percekben egymással.

3. perc: Junior remek átadása után Nikolics került gólhelyzetbe, de les miatt a játékvezető megállított az akciót.

5. perc: Kovácsevics lerántásárt Koncz kapott sárga lapot.

6. perc: A jobb oldról beérkező szabadrúgást Maróti pörgette kevéssel a kapu fölé nyolc méterről.

9. perc: A Rákóczi kezdte aktívabban a mérkőzést, a nézők egyelőre remek hangulatot varázsolnak a stadionba. A labda többnyire a vendégek térfelén pattog.

11. perc: Szepessy bal oldali beadását Gyagya mentette szögletre az utolsó pillanatban, a beívelés elhalt a védőkön.

13. perc: Gujics szabadrúgását szintén kibekkelték a kecskemétiek, a Rákóczi már annak is örülhetett, hogy a kontrát sikerült megfékezniük a félpályánál.

16. perc: Nagy küzdelem mezőnyben, az utóbbi percekben kiegyenlítettebb lett a játék.

18. perc: Egy kecskeméti akció végén a Montvai lábáról lecsorgó labdát Milinte szedte fel a kapu előterében.

22. perc: Grúz próbálkozott távolról. A hátvéd 14 méteres bombája kevéssel zúgott el a jobb kapufa mellett.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Bekkeltek a kecskemétiek
[/caption]

23. perc: Nikolics remek passzát Szepessy a bal alsó mellé lőtte 14 méterről.

27. perc: Csordás 26 méteres, jobb alsó sarokba tartó szabadrúgását Milinte bravúrral mentette.

28. perc: Nikolics ment el szépen a jobb oldalon. Beadását Szepessy várta, de a védők szögletre mentették a labdát.

29. perc: Koncz ugratta ki Yannickot, a játékos a 16-oson belülre cselezte magát, lövését Milinte hárította.

33. perc: Ismét kapusunknak adódott dolga, ezúttal Litsingi tornáztatta meg a hűvös időben 16 méterről.

34. perc: Kovácsevics megsérült, helyére Bogdán érkezett.

37. perc: Yannick buktatása miatt Grúz kapott sárga lapot.

41: perc: Kaposvári szöglet után könnyedén szabadítottak fel a kecskeméti védők. Kevés a helyzet, sok a hiba.

44. perc: 1-0!
Junior szöglete után Szepessy csúsztatta meg a labdát a rövid oldalon, a hosszún Maróti érkezett, aki négy méterről fejelt a kapuba.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vetett véget Arany játékvezető az első félidőnek.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Bekkkeltek a kaposváriak is
[/caption]

II. FÉLIDŐ

48. perc: Csere nem volt egyik oldalon sem a szünetben. A Rákóczi lőhette a félidő első szögletét, de a beívelés elhalt a kecskeméti védőkön.

49. perc: 1-1!
Montvai 14 méterről emelt Milinte fölött a kapuba.

51. perc: 2-1!
Gujics bal oldali szabadrúgását Grúz fejelete a kapu elé a hosszú oldalról, a berobbanó Maróti közvetlen közelről nem hibázott.

56. perc: Grúz ívelt a kapu elé, Nikolics fejesét Lazareanu tornázta ki.

59. perc: Koncz 18 méteres, lapos lövését védte ki Milinte.

63. perc: Farkas. I. kapott sárgát junior buktatásáért. Junior szabadrúgását Grúz fejelte alapvonalon kívülre.

65. perc: Gyagya buktatta Nikolicsot, a kecskeméti játékos sárga lapot kapott.

68. perc: Szepessy került gólhelyzetbe, de 15 méterről elengedett lövése elkerülte a kaput.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] De Maróti duplázni tudott
[/caption]

70. perc: Bogdán a jobb alsó sarkot célozta meg szépen, de Lazareanu hárítani tudta a labdát.

75.perc: Cserélt a KTE, Koncz helyére Bertus érkezett.

76. perc: Junor indult meg a jobb oldalon beadása ígéretesnek tűnt, de a védők fel tudtak szabadítani a kapu előteréből.

79. perc: Szepessy kapott sárgát a Farkas ellenni szabálytalanságáért.

80. perc: Bogdán Schindlert buktatta, szintén sárga lapot kapott.

81 perc: Cserélt a Rákóczi, Balázs helyett Hegedűs folytatja a játékot.

82. perc: Farkast Bagi váltotta a vendégeknél.

84. perc: Bertus 18 méteres lövését hárította Milinte.

86. perc: Nikolics növelte a kaposváriak előnyét, de sajnos a partjelző észrevette a les-állást.

88. perc: Junior helyett Markovics érkezett játékba.

90. perc: Arany játékvezető két perc hosszabbítást tervez.

90.+2. perc: Szepessy 15 méterről megbombázta a kapu felső lécét, a kippatanó után a játékvezető lefújta a mérkőzést.
Kaposvár - Kecskemét 2-1 (1-0)

Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1500 néző. V.: Arany Tamás (Viszokai, Péter)

Kaposvári Rákóczi FC:
Milinte - Grúz, Petrók, Zahorecz - Kovácsevics (Bogdán), Maróti, Balázs (Hegedűs), Gujics, Junior (Markovics) - Nikolics, Szepessy.
Vezetőedző: Prukner László

KTE Ereco: Lazareanu - Schindler, Némedi, Gyagya, Farkas I. (Bagi) - Koncz (Bertus), Alempijevics - Csordás, Litsingi, Yannick - Montvai.
Edző: Czéh László.

Sárga lap: Koncz (5. perc); Grúz (37. perc); Farkas I. (63. perc); Gyagya (65. perc); Szepessy (79. perc), bogdán (80. perc)
Gól: Maróti (44. perc, 51 perc); Montvai (49. perc)