2024.07.14. 16:44

Kettős győzelem Szlovénia ellen

Szombaton Győrben, az olimpiára készülő magyar női- és férfi kézilabda-válogatott egyaránt győzni tudott Szlovénia ellen.

Győr 20240713 kézilabda Magyarország - Szlovénia foto Török Attila Nemzeti Sport HANUSZ EGON CHEMA RODRIGUEZ LÉKAI MÁTÉ

Fotó: Török Attila

Golovin Vlagyimir együttese a félidőben már hat góllal is vezetett, a mérkőzés végjátéka azonban mégis izgalmasra sikeredett. Szlovénia ugyanis a hat gólig jutó Gros vezérletével visszakapaszkodott, és végül csupán egygólos vereséget szenvedett. A magyar válogatott legeredményesebb játékosa Győri-Lukács volt hét találattal.

Magyarország–Szlovénia 28–27 (17–11)
Győr, Audi Aréna 4200 néző. V: Prastalo, Balvan (bosnyákok).
Magyarország: Böde-Bíró – Győri-Lukács 7, Vámos P. 4, Papp N. 2, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 3 (2), Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Albek 2, Debreczeni-Klivinyi 1, Simon P. 2, Pásztor N., Bordás, Márton G. 3, Kácsor. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir.
Szlovénia: Pandzic – Markovic, Gros 6 (1), Stanko 3, Ljepoja 2, Omoregie 4, Mavsar 5 (2). Csere: Vojnovic (kapus), Spreitzer, Klemencic, Svetik 2, A. Abina 2, E. Abina 2, Cernigoj 1. Szövetségi kapitány: Dragan Adzics.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 3–0. 9. p.: 6–4. 16. p.: 13–4. 21. p.: 15–6. 25. p.: 15–9. 35. p.: 17–14. 40. p.: 20–15. 44. p.: 20–17. 49. p.: 22–19. 53. p.: 24–21. 58. p.: 27–25.

Golovin Vlagyimir: – Hosszú szünet után ez volt a második mérkőzésünk. A mai napon, főként a találkozó második részében nem annyira működött a csapatjáték, de bízom benne, hogy a felkészülés során egyre jobbak leszünk, hiszen ezen dolgozunk.

Debreczeni-Klivinyi Kinga: – Kettős érzés volt bennem. Először is azok miatt sírtam, akik kimaradtak a keretből, majd magam miatt, hogy utazom Párizsba. Anyukámat is sírva hívtam fel, nagyon boldog voltam.

Chema Rodríguez férfi válogatottja nem kezdett jól a szlovének ellen, akik a szünetben két góllal vezettek Győrben. Vendég oldalon Janz hét találatig jutott, ami viszont ennél sokkal fontosabb, hogy Bánhidi és Rosta vezérletével a magyar nemzeti csapat fordítani tudott, hat góllal megnyerte a második félidőt és vele együtt a felkészülési meccset.

Magyarország–Szlovénia 29–25 (12–14)
Győr, Audi Aréna, 4200 néző. V.: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok).
Magyarország: Mikler R. – Lékai 2, Ancsin G. 3, Sipos A. 1, Bánhidi 5, Szita 1, Bóka. Csere: Bartucz (kapus), Imre 4, Bodó 3, Rosta M. 5 (1), Ilic Z., Rodríguez P. 2, Hanusz, Ligetvári, Fazekas G. 3. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez.
Szlovénia: Ferlin – B. Janz 7, Dolenec, Zarabec 4 (3), Gaber 1, Mackovsek 4, Kodrin 2. Csere: Lesjak (kapus), Vlah 1, Blagotinsek 1, Jovicic 2, Kljun 2, Strlmjan, M. Janz, Novak 1. Szövetségi kapitány: Uros Zorman.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–3. 9. p.: 6–4. 17. p.: 6–8. 20. p.: 9–9. 24. p.: 11–11. 37. p.: 15–15. 41. p.: 17–19. 50. p.: 24–20. 57. p.: 26–23.

Chema Rodríguez: – Az eredmény kevésbé olyan fontos, mint az, hogy jól felkészüljünk az olimpiára. Most nem mutathattunk meg mindent, amiket gyakorolunk. Az elmúlt három hétben elvégzett munkával elégedett vagyok, jó látni a játékosaimon az ambíciót, szeretnének nagy eredményt elérni. Ami a meccs végi dulakodást illeti, benne van, hogy egy ilyen történik, nagy volt a küzdelem. Ugyanakkor utólag úgy tekintünk a dologra, mintha semmi sem történt volna. Jó kapcsolat fűzi egymáshoz a két csapat játékosait.

Fazekas Gergő: – Nem azt számoljuk vissza, hogy mikor megyünk az olimpiára, hanem egyelőre azt, hogy minden napot éljünk túl, olyna kemények. De viccet félretéve, nagyon izgatott már a csapat, készülünk az Egyiptom elleni meccsre, és hogy elkezdődjön az olimpia.

Ilic Zoran: – Folytatódik a felkészülés, a jövő héten megyünk Stuttgartba, ahol Németországagl és Japánnal találkozunk. Próbáljuk majd javítani azokat a hibákat, amiket ma elkövettünk. Mindenki izgatottan várja az olimpiai utazást, már én is indulnék, viszont még nagyon sok feladatunk van, hogy százszázalékos állapotba kerüljünk.