2024.09.12. 08:30

Meglepő NEKA vereségek születtek hazai pályán

A NEKA U20-as és U18-as leánycsapata is a Moyra-Budaörs Handball ellen játszotta szezonbeli első hazai mérkőzését az I. osztályú kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjában, s mindkét együttes vereséget szenvedett. Zsadányi Sándor azonban kiemelte, jó úton jár a csapata – mely hétről hétre 4-5 évvel idősebbek ellen lép pályára – hiszen napról napra rohamtempóban fejlődnek a játékosok.

Leány U20, I. osztály – Nyugati csoport, 2. forduló

NEKA–Moyra-Budaörs Handball 24–32 (14–18)
Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok, 80 néző. Vezette: Jáger Tamás Gergely, Poller Zoltán.
NEKA:Hornyák, Gyarmati (kapusok) – Simon 1, Varga D. 3, Lavaj, Nagy F. 4 (1), Gerencsér 1 (1), Nényei, Varga V. 4, Vazul, Nyárai 4, Becsek 3, Grápa 4. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.
Moyra-Budaörs Handball:Bőle, Nagy Zs. (kapusok) – Berényi 1, Helm 1, Horváth L. 2, Szép 5, Bruzsa 1, Pelle 3 (1), Tamás, Kaáli-Nagy 2, Dolnay 3, Maurer, Kiss M 2 (1)., Wutschi 5, Borhy 6, Pokrivtsák 1 (1). Vezetőedző: Pinzsi Zoltán.
Hétméteres: 2/2, illetve 3/3.
Kiállítások: 10 perc, illetve 6 perc.
Az eredmény alakulása: 12. perc: 6–6, 17. perc: 7–10, 24. perc: 10–15, 27. perc: 12–17, 32. perc: 14–19, 39. perc: 18–21, 45. perc: 21–25, 52. perc: 22–29, 56. perc: 24–31.

MESTERMÉRLEG

Zsadányi Sándor: – Valószínűleg erre a szezonra az lesz a jellemző, hogy legyen szó bármely korosztályról, mindenki meg akarja verni a NEKA-t. A Budaörs is a lehető legerősebb keretével érkezett, de az óriási korkülönbség ellenére szépen helyt álltunk, hiszen a meccs kétharmada szorosan alakult. Az viszont a végére kicsit felőrölt minket, hogy futnunk kellett az eredmény után. A teljesítmény és a játék biztató volt, hétről hétre folyamatosan lépdelnek előre a játékosaink. Fordulóról fordulóra 4-5 évvel idősebbekkel csapunk össze, s így nem mindig tudjuk kiharcolni a győzelmet, ám hosszú távon ez kifizetődő lesz, hiszen rohamléptekben fejlődnek a lányok. Akiket ezúttal is dicséret illet, hiszen ezúttal is sok minden visszaköszönt abból, amit az edzéseken gyakoroltunk.

JÁTÉKOS SZEMMEL

Nyárai Virág: – Jól kezdtük a mérkőzést, fiatal korunk ellenére tartottuk a lépést az ellenféllel. Amikre készültünk a meccs előtt, azt sikerült megvalósítanunk a pályán. De a végén sajnos a rutinosabb ellenfél győzött. Az eredmény ellenére nagyon jó meccs volt. Gratulálok a csapatnak.

Grápa Zsófia: – A meccs első felében összeszedetten játszottunk és szép megoldásokkal tartottuk magunkat, s a kapusteljesítmény is sokat segített. Voltak hibáink, amiket az ellenfél ki tudott használni, így a végére nagyobb különbség alakult ki. Nagyot küzdött a csapat. Gratulálok.

Leány U18, I. osztály – Nyugati csoport, 2. forduló

NEKA–Moyra-Budaörs Handball 22–28 (11–16)
NEKA:Krasznay, Paluska (kapusok) – Nagy F. 4 (2), Gerencsér, Jobbágy 1, Kovács L., Györe 4, Tóth F., Sass, Hetesi 1, Kollár 2, Becsek 4, Király 2, Füzesi 4. Vezetőedző: Bohus Beáta.
Moyra-Budaörs Handball: Tóth B., Spinner 1 (kapusok) – Jakab 5, Debreczeni, Sugta, Gesler 1, Tamás Petra 4, Helm 4 (3), Jutasi, Kanti, Borhy 4, Tamás Patrícia, Kohlhoffer, Kiss D. 4 (1), Jenei 1, Dobák 4. Vezetőedző: Szamoránsky Anikó.
Hétméteres: 2/2, illetve 6/4.
Kiállítás: 10 perc, illetve 6 perc.
Az eredmény alakulása.9. perc: 4–4, 15. perc: 7–7, 24. perc: 9–13, 35. perc: 14–18, 42. perc: 16–20, 44. perc: 18–20, 52. perc: 18–25, 59. perc: 21–26.

Bohus Beáta: – Mint minden szezon eleje, ez is nagyon nehéz, hiszen vissza kell rázódni az iskola-edzés-meccs ritmusba, s jól kell beosztani az időt. De ez nem mentség arra, hogy ilyen teljesítményt nyújtott a csapat, bízom benne, hogy mindenki felébred a Csipke Rózsika-álmából.

Király Kata: – Az első félidőben még tudtuk tartani az ellenfél tempóját, viszont a másodikra szétestünk támadásban és védekezésben is. Fejben sem voltunk teljesen ott, így ez is gyengítette a teljesítményünket. Megyünk tovább, Hajrá NEKA!

Györe Mia: – A mérkőzésen elején fej-fej mellett haladt a két csapat, majd az ellenfelünk a technikai hibáinkat kihasználta és nagyobb előnyt tudott kialakítani. A második félidőt jól kezdtük, fel tudtunk zárkózni, de ellenfelünk összeszedettebb volt, így a végén el tudtak lépni tőlünk.