2 órája

Újra éllovas a Lelle, miután legyőzte a Nagyatádot

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati rangadóján a házigazda Balatonlelle legyőzte a Nagyatádot, így újra az élre került. Az Atád több mint egy éve, egészen pontosan 2023. október 21-én maradt alul legutóbb a vármegyei első vonalban hazai pályán a Kadarkút ellen.

Sűrűn potyogtak a gólok szombaton; a hat vármegye egyes találkozón összesen 28 alkalommal zördült meg a háló. A 12. forduló rangadóján Balatonlellén Németh János Attila már az ötödik percben betalált a Nagyatád kapujába, s mint utóbb kiderült, ez a korai találat döntötte el a három bajnoki pont sorsát. A Nagybajom hatot vágott a Balatonkeresztúrnak – Varga András  Domonkos duplázott –, míg a Kadarkút 7–2-re verte a Kaposfüredet. Ezen a találkozón a hazaianál Jakabfi Martin és Elmont Adrián, a vendégeknél pedig Balog Alex Péter vállalt kettőt. Ezen az összecsapáson továbbá első ízben lépett pályára a Nagyatádi FC színeiben Markovics Bence. A Kaposvári Rákóczi FC erőnléti edzőjeként is dolgozó labdarúgó premie nem sikerült a legjobban, hiszen a bajnokságban először maradtak alul a nagyatádiak.

A Kaposmérő és a Juta megosztozott egymással a bajnoki pontokon, akárcsak a Barcs és a Balatoni Vasas. A vendég Balaton-partiak nyolc perc után már 2–0-ra vezettek, de a házigazda barcsiak a hosszabbítás első percében végül otthon tartották az egyik bajnoki pontot; ez volt Tompa István harmadik találata ezen a mérkőzésen. A Somogysárd Csurgón nyert magabiztosan 4–0 arányban. Itt Herzsenyák Áron tudott duplázni, míg a házigazda csurgóiak az utolsó 20 percben Simon Kevin kiállítása miatt emberhátrányban játszottak.

A 12. forduló szombati eredményei:

Balatonlelle–Nagyatád 1–0 (1–0)
Balatonlelle. Vezette: Balikó Z.

Balatonlelle: Bonnyai M. – Kelemen K., Fazekas Á., Hrabovszki Z., Körmendy K., Orsós T. (Czeider M. 87.), Fila G. (Barczi L. 75.), Borbély Á., Németh J. (Beke A. 90+2.), Sipaki P., Posza K. (Józsa Á. 83.). Edző: Hegedűs Gyula.

Nagyatád: Imrei R. – Kovács Kristóf, Kollár D., Tratnyek D., N. Vrban, Horváth P., Fazekas Á. (Dekanics M. 75.), Koósz Á., Juhász Á. (Csikós Á. 87.), Markovics B., Horváth F. (Galamb D. 75.). Edző: Papp Zoltán.

Gólszerző: Németh J. (5.).

Nagybajom–Balatonkeresztúr 6–0 (5–0)
Nagybajom. Vezette: Cservölgyi Sz.

Nagybajom: Horváth B. (Ivusza B. 78.) – Varga A., Ács-Gergely G. (Fésűs Á. 58.), Palkovics T., Márton A., Horváth P. (György Zs. a szünetben), Kiss J., Csalló I. (Papp-Tibol M. 58.), Simon R., Iványi Ö., Iván D. Játékosedző: Horváth Péter.

Balatonkeresztúr: Bartha M. – Horváth D., Pas D., Horváth M., dr. Keöves A. (Bogdán T. a szünetben), Papp K., Lajtai B., Bakos P. (Olti Á. a szünetben), Kozma M. (Horváth S. 19.), Suchmann D, Wolf B. Edző: Szilágyi Csaba.

Gólszerzők: Márton A. (9.), Horváth P. (17.), Ács-Gergely G. (28.), Varga A. 2 (35. és 38.), Palkovics T. (89.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom–Balatonkeresztúr 6–0 (3–0).

Kadarkút–Kaposfüred 7–2 (3–0)
Kadarkút. Vezette: Gyurka B.

Kadarkút: Strublics J. – Kampf R. (Boros T. a szünetben), Simon R., Albrecht B. (Kurdi B. 68.), Jakabfi M. (Gerlecz B. 58.), Balog Á., Vangyia A. (Melicz R. a szünetben), Horváth M. (Orsós V. 58.), Patak B. (Elmont A. 68.), Kovács G. (Ferenczi M. 79.), Németh D. Edző: Pintér Gergő.

Kaposfüred: Bogdán B. – Vajda D. (Magyar K. a szünetben), Dervalits S., Károli Gy. (Bodor Cs. 62.), Sipos A., Troll B. (Somlai D. 73.), Szántó B., Sárközi K. (Domokos J. 73.), Házi Á., Belovics D., Balog A. Edző: Pál Gábor.

Gólszerzők: Jakabfi M. 2 (9. és 23.), Németh D. (41.), Boros T. (50.), Simon R. (59.), Elmont A. 2 (79. és 89.), illetve Balog A. (67. és 88.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút–Kaposfüred 0–8 (0–6).

Kaposmérő–Juta 1–1 (1–0)
Kaposmérő. Vezette: Németh D.

Kaposmérő: Buchenauer A. – Stikrád M., Balogh R., Szépes M., Zalivadnij P., Fábián B. (Laki-Molnár O. 87.), Csatos B., Cséplő B. (Heizer R. 24.), Nagyhegyesi N. (Magyar P. 90.), Kántor P. (Begovácz A. 76.), Iványi B. Játékosedző: Prucsi Miklós.

Juta: Vajda K. (Barna S. a szünetben) – Kollega K., Keczeli K., Tamás L., Magyar M., Horváth Zs. (Jovánczai P. a szünetben), Sólyom G., Vadas Z., Zentai A., Varga D., Jovánczai Á. (Bebics B. 78.). Edző: Jovánczai István.

Gólszerzők: Kántor P. (4.), illetve Kollega K. (74.).

A Kaposmérő ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Barcs–Balatoni Vasas 3–3 (2–3)
Barcs. Vezette: Takács M.

Barcs: Tatai L. – Orsós I., Mangult N., Orsós Sz., Tompa I., Schenker T. (Niklai P. 73.), Horváth L., Kocsis P. (Beluzic M. 80.), Miskovics P., Gyaja B. (Banicz Benjamin 62.), Androsics A. Játékosedző: Androsics András.

Balatoni Vasas: Bagi B. – Y. Yondo, Hutvágner Sz., Radojevic M., Kökönyei A., Szalai K., Schütz D., Gosztonyi G., Csapó D. (Ophoven P. 90.), Takács D., Lakatos B. Edző: Vida András.

Gólszerzők: Tompa I. 3 (23., 29. – 11-esből és 90+1.), illetve Takács D. (3.), SchützD. (8.), Csapó D. (43.).

A Balatoni Vasas ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Csurgó–Somogysárd 0–4 (0–1)
Csurgó. Vezette: Mátyás L.

Csurgó: Kálovits H. – Beke Bálint, Simon K., Suchmann Á., Orsós Gy., Millei B. (Dobri T. 85.), Pál F. (Balogh A. 63.), Szabó Á., Szecsődi R., Dömötörfy B., Takács D. Edző: Beke Lajos.

Somogysárd: Horváth N. – Orbán R. (Grabarics M. a szünetben), Páger B., Márton Cs. (Csonka P. 79.), Kulcsár K. (Pap D. 68.), Nagy A., Terestyényi A., Herzsenyák Á., Halász R. (Ágoston M. 75.), Nagy Z., Kreizer Zs. Edző: Weimann Gábor.

Gólszerzők: Páger B. (10. – 11-esből), Herzsenyák Á. 2 (50. és 90.), Pap D. (75.).

Kiállítva: Simon K. (Csurgó) a 72. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Somogysárd 0–1 (0–0).

A Tab–Marcali mérkőzést vasárnap 14 órakor játsszák, míg a Toponár csapata szabadnapos.

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Kollega Krisztián (Juta) 15 gól; 2. Horváth Péter (Nagyatád) 12 gól; 3. Juhász Ákos (Nagy­atád) 10 gól; 4–5. (holtversenyben) Millei Bálint (Csurgó) és Herzsenyák Áron (Somogysárd) 9–9 gól; 6–7. (holtversenyben) Orsós Tamás Gábor (Balatonlelle) és Mészáros Dávid (Marcali) 8–8 gól; 8–9. (holtversenyben) Márton András (Nagybajom) és Varga András Domonkos (Nagybajom) 7–7 gól; 10–11. (holtversenyben) Hrabovszki Zoltán (Balatonlelle) és Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 6–6 gól; 12–14. (holtversenyben) Németh János Attila (Balatonlelle), Albrecht Benedek (Kadarkút) és Tompa István (Barcs) 5–5 gól; 15–20. (holtversenyben) Csikós Ádám (Nagyatád), Körmendy Kevin Tamás (Balatonlelle), Laczkó Dávid József (Toponár), Neubauer Martin Attila (Toponár), Iván Dániel (Nagybajom) és Laki-Molnár Olivér (Kaposmérő) 4–4 gól.