Kézilabda

2024.07.21. 17:41

Felemás főpróba az olimpia előtt

Németországban, azon belül pedig Stuttgartban zárta az olimpiai felkészülési mérkőzések sorát a magyar női és férfikézilabda-válogatott. Mindkét együttes vereséget szenvedett Németország ellen, utóbbi viszont Japán ellen nagyarányú győzelmet aratott.

Stuttgart, Deutschland: Handball Herren Länderspiel - Deutschland - Ungarn

Fotó: Marco Wolf

A magyar női kézilabda-válogatott egy, míg a férfiak két előkészületi mérkőzéssel hangoltak a héten rajtoló párizsi olimpiára. Golovin Vlagyimir együttese sokáig futott az eredmény után, a szünetbe négy góllal vezetett Németország, mely a fordulás után növelni tudta előnyét. A 37. percben hatgólos hátrányban is volt a magyar csapat, mely képes volt ilyen mélységből felállni. A találkozó végéhez közelítve fordítottunk, az 54. percben 25–27-re vezettünk is, de a hajrá a németeké volt, akik végül egygólos győzelmet arattak.
A magyar férfikézilabda-válogatott nem tudta megszorongatni Németországot. A házigazda végig magabiztosan vezetett, és végül négygólos győzelmet aratott a két csapat felkészülési mérkőzésén. Chema Rodríguez együttese egy nappal később Japán ellen lépett pályára, és aratott nagyarányú, önbizalom-növelő győzelmet.

Női válogatott

Németország–Magyarország 30–29 (15–11)
Stuttgart, 4 800 néző. Vezette: Kazanegra, Vujicsics (montenegróiak).
Magyarország: Böde-Bíró – Papp N. 2, Klujber 3, Vámos P. 2, Füzi-Tóvizi, Kuczora 5 (1), Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Janurik (kapus), Debreczeni-Klivinyi 3, Albek 4, Pásztor N. 2, Kácsor, Simon P. 2, Márton G. 4. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/5, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–4. 12. p.: 4–5. 18. p.: 6–8. 22. p.: 9–8. 25. p.: 11–11. 34. p.: 17–14. 37. p.: 20–14. 45. p.: 24–20. 48. p.: 24–23. 54. p.: 25–27. 56. p.: 27–29.
Golovin Vlagyimir: – Az egygólos vereség mindig fáj, de a játék képe alapján reális az eredmény. Jól kezdtünk, de utána belehibáztunk, Klujber Katrin kiállítása zavart okozott, magunkra engedtük a németeket, de a második játékrészben óriásit küzdöttünk, még akkor is, ha a végjátékban egy-egy hiba azért becsúszott, ezzel kaptunk ki. A vereség ellenére nagyon hasznos volt a meccs, mert új szituációkra kellett reagálni, ami hol működött, hol kevésbé, összességében mégis elégedett vagyok, mert sok tapasztalatot szereztünk.

Férfiválogatott

Németország–Magyarország 33–29 (20–13)
Stuttgart, 5 022 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak).
Magyarország: Bartucz – Lékai 3, Ancsin, Sipos, Bánhidi 6, Szita 3, Bóka 3. Csere: Palasics (kapus), Imre B. 3 (1), Bodó 1, Ilic Z. 3, Fazekas G. 3, Ligetvári, Rosta M. 1 (1), Hanusz, Rodríguez P. 3. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 6–3. 10. p.: 9–3. 17. p.: 13–6. 20. p.: 15–7. 25. p.: 18–11. 35. p.: 25–17. 42. p.: 25–21. 51. p.: 26–24. 53. p.: 28–26. 57. p.: 32–26.
Chema Rodríguez: – Az első félidőben bebizonyosodott, ha nem küzdünk teljes erőbedobással, nem harcolunk, akkor legyőzhetőek vagyunk, csak egy átlagos csapat. Szünet után viszont megmutattuk, hogy ha mindent beleadunk, nagyon nehéz ellenfél lehetünk bárki számára, ezt bebizonyítottuk a második félidőben. Csak ilyen lehet az arcunk, ha sikeresek akarunk lenni.

Magyarország– Japán 41–27 (21–11)
Stuttgart, 1 211 néző. Vezette: Schulze, Tönnies (németek).
Magyarország: Mikler R. – Rodríguez P. 1, Ancsin 2, Hanusz 4, Rosta M. 9, Bodó 4, Bóka 2. Csere: Bartucz (kapus), Sipos 1, Ligetvári, Ilic Z. 3, Szita 5, Imre B. 4, Bánhidi 3, Lékai 3, Fazekas G. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–2. 16. p.: 11–5. 22. p.: 15–7. 27. p.: 19–9. 34. p.: 25–13. 39. p.: 27–18. 46. p.: 28–21. 55. p.: 34–24. 57. p.: 38–24.
Chema Rodríguez: – Büszke vagyok a csapatra, hiszen nehéz meccs és kevés pihenő után kellett játszanunk egy friss és gyors válogatott ellen. De fókuszáltan kézilabdáztunk a japánok ellen, remek első félidővel, és végül biztosan nyertünk. A felkészülés végén járunk, mindenkivel nagyon elégedett vagyok, úgy érzem, készen állunk az olimpiára.