2 órája

Az atádi Horváth Péter hármat vágott, két pont jutott csupán a vendégeknek

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában hat mérkőzést játszottak szombaton, s csupán két pont jutott a vendégeknek.

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság nyolcadik körében mindhárom pontot otthon tartotta a forduló rangadóján a házigazda Csurgó Millei Bálint 85. percben értékesített 11-esének köszönhetően. A bajnoki címvédő Nagyatád leiskolázta a Jutát 6–1-re – a gólok közül Horváth Péter hármat, Kollár Dominik pedig kettőt vállalt –, miután a vendégek kapusát már a 10. percben kiállították. Az újonc Kaposmérő a Balatonkeresztúrt verte két, a Balatonlelle pedig a Balatoni Vasast egy gól különbséggel. A Somogysárd hiába vezetett az első félidőben 2–0-re, a sereghajtó Kaposfüred egyenlíteni tudott; ez azt jelenti, hogy a mezőny tagjai közül már csak egyedül a Nagyatád százszázalékos. A Toponár is döntetlent játszott Kadarkúton; ez volt immár zsinórban a harmadik olyan mérkőzésük, amelyen érintetlenek maradtak a kapuk. Ráadásul az utolsó fél órában emberhátrányban kellett játszaniuk. A sporik egyébként a szombati hat bajnokin négy piros lapot osztottak ki.

A nyolcadik forduló szombati eredményei

Csurgó–Marcali  1–0 (0–0)
Csurgó. Vezette: Hegyi A.

Csurgó: Kálovits H. – Papp B., Papp M., Baksai K., Schumann Á., Millei B., Pál F., Szabó Á., Szecsődi R., Dömötörfy B., Takács D. Edző: Beke Lajos.
Marcali: Képíró K. – Klotz Á., Péterfi Á.,  Czobor D., Varga D., Kollár M., Varga B., Mészáros D., Kiss D., Bojtor N., Szabó D. Edző: Páli Norbert.
Gólszerzők: Millei B. (85. – 11-esből).

Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Marcali 4–4 (4–1).

Nagyatád–Juta 6–1 (2–1)
Nagyatád. Vezette: Tóth B.

Nagyatád: Imrei R. – Kovács K., Kollár D., N. Vrban (Horváth M. 64.), Galamb D. (Kovács K. 26.), Horváth P., Fazekas Á. (Tóth D. 80.), Koósz Á., Markovics B. (Lepsényi D. 80.), Juhász Á., Csikós Á. (Ribarics R. 76.). Edző: Papp Zoltán.
Juta: Vajda K. – Kollega K., Tamás L., Mozsgai G. (Barna S. 11.), Magyar M., Horváth Zs. (Bebics B. 80.), Sólyom G., Vadas Z., Jovánczai P. (Vajda P. 84.), Varga D., Jovánczai Á. Edző: Jovánczai Zoltán.
Gólszerzők: Horváth P. 3 (24., 56. és 63.), Kollár D. 2 (32. és 77.), Juhász Á. (60.), illetve Kollega K. (26.).

Kiállítva: Vajda K. (Juta – kapus) a 10. percben.

Kaposmérő–Balatonkeresztúr 4–2 (2–2)
Kaposmérő. Vezette: Benke P.

Kaposmérő: Buchenauer A. – Rákosa J., Iványi B. (Nagyhegyesi N. a szünetben), Szépes M., Zalivadnij P., Fábián B., Cséplő B. (Begovácz A. 79.), Heizer R., Kántor P., Berta D., Laki-Molnár O. Játékosedző: Prucsi Miklós.
Balatonkeresztúr: Bartha M. – Bogdán T., Bakos P., Horváth M., Papp K., Olti Á. (Hornung I. 78.), Lajtai B., Kozma M., Suchmann D., Jáky G., Wolf B., Nagy P. Edző: Szilágyi Csaba.

Gólszerzők: Nagy P. (11. – öngól), Berta P. (14.), Laki-Molnár O. (49. – 11-esből), Heizer R. (79.), illetve Wolf B. (6.), Horváth M. (28.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő–Balatonkeresztúr 15–2 (8–0).

Balatonlelle–Balatoni Vasas 1–0 (1–0)
Balatonlelle. Vezette: Czár K.

Balatonlelle: Bonnyai M. – Kelemen K., Fazekas Á., Hrabovszki Z., Körmendy K., Orsós T., Fila G. (Barczi L. 75.), Borbély Á., Kovács K. (Józsa Á. 62.), Sipaki P., Posza K. Játékosedző: Hegedűs Gyula.
Balatoni Vasas: Bagi B. – Szarka L., Sarkanti M., Varga K. (Ophoven P. a szünetben, Vida B. 87.), Szalai K., Takács D., Lukács B., Y. Yondo, Gosztonyi G., Czompó-Papp K., Lakatos B. Edző: Vida András.

Gólszerző: Sipaki P. (17.).
Kiállítva: Szalai K. (Balatoni Vasas) a 89. percben.

A Balatoni Vasas ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Somogysárd–Kaposfüred 2–2 (2–0)
Somogysárd. Vezette: Takács M.

Somogysárd: Horváth N. – Orbán R. (Nagy A. 72.), Márton Cs., Baranyai D. (Pap D. 72.), Kulcsár K., Terestyényi A., Herzsenyák Á., Halász R. (Páger B. 81.), Grabarics M., Nagy Z., Kreizer Zs. Edző: Weimann Gábor.
Kaposfüred: Bogdán B. – Vajda D. (Balog A. a szünetben), Dervalits S., Károli Gy., Sipos A., Troll B. (Németh N. 62.), Szántó B., Sárközi K. (Bodor Cs. 82.), Koperda G., Ballerini G., Házi Á. Edző: Pál Gábor.

Gólszerzők: Herzsenyák Á. (20.), Baranyai D. (38.), illetve Sárközi K. (55.), Németh N. (69.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd–Kaposfüred 7–3 (4–1).

Kadarkút–Toponár 0–0
Kadarkút. Vezette: dr. Hegedűs I.

Kadarkút: Strublics J. – Kampf R., Simon R. (Kurdi B. 52.), Albrecht B., Jakabfi M., Ferenczi M., Horváth M., Boros T. (Elmont A. 80.), Patak B. (Orsós V. 58.), Kovács G., Németh D. Edző: Pintér Gergő.
Toponár: Czebei Á. – Neubauer M., Pető T. (Balogh M. 75.), Ivusza T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila J., Tóth V. (Fehérvári T. a szünetben), Baranyi D., Szenánsza N. Játékosedző: Ivusza Gábor.

Kiállítva: Baranyi D. (Toponár) a 62. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút–Toponár 0–17 (0–8).

A Tab–Nagybajom mérkőzést vasárnap 16 órakor játsszák, míg a Barcs csapata szabadnapos lesz.

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Horváth Péter (Nagyatád) 12 gól; 2 Kollega Krisztián (Juta) 10 gól; 3. Millei Bálint (Csurgó) 9 gól; 4–5. (holtversenyben) Juhász Ákos (Nagy­atád) és Herzsenyák Áron (Somogysárd) 7–7 gól; 6–7. (holtversenyben) Orsós Tamás Gábor (Balatonlelle) és Mészáros Dávid (Marcali) 6–6 gól; 8. Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 5 gól; 9–10. (holtversenyben) Hrabovszki Zoltán (Balatonlelle) és Neubauer Martin Attila (Toponár) 4–4 gól.s J., Csalló I., Simon R. Játékosedző: Horváth Péter.