Somogyiak a dobogón

2024.08.26. 08:47

Autót nyert a legügyesebben közlekedő család

A Fejér vármegyei Kővári család nyerte meg az ORFK–Országos Balesetmegelőzési Bizottság, az Autós Nagykoalíció és a Porsche Hungaria támogatásával megvalósuló országos közlekedési vetélkedősorozatot. Második helyezést ért el az Erdődi család Hajdú vármegyéből, míg a harmadik helyen a Fritz család végzett Somogy vármegyéből. A közlekedésbiztonsági feladatokban legügyesebb család idén is egy új autót nyert.

Kovács Gábor László

Közlekedik a család
A Közlekedik a család nyertesei
Fotó: police.hu

Tizenhárom évvel ezelőtt a szabálykövető közlekedési kultúra elsajátítása hívta életre a „Közlekedik a család” elnevezésű vetélkedőt, amelynek hat állomásból álló idei döntője 2024. augusztus 24-én és 25-én volt Pécsen és Orfűn. A játékra bármely magyarországi lakóhellyel rendelkező család nevezhetett, ahol az egyik szülő rendelkezik érvényes „B” kategóriás vezetői engedéllyel, illetve hat és tizenhét év közötti gyereket/gyerekeket nevelnek.

Autót nyert a Közlekedik a család győztese

A többnyire megyeszékhelyeken megrendezett mintegy 20 területi versenyen a családok közlekedésbiztonsággal összefüggő elméleti és gyakorlati feladatokat teljesítettek. Az idén 550 család versengett a vármegyei elődöntőkön, kiemelkedően sokan, a Nyíregyházán megrendezett vetélkedőn 93, Debrecenben 51 még Békés vármegyében 40 család mérte össze tudását, míg a Skoda Scala gépkocsiért országosan a legjobb 20 család versenghetett. A döntőn részt vevő családok egy-egy 50 ezer forint értékű üzemanyag- és Europ Assistance utalvánnyal lettek gazdagabbak és a fődíj birtokosai kivételével egy hosszú hétvégére szóló belföldi üdülést is nyertek.

A játék azonban nem csak a döntőbe bekerült családoknak, hanem a területi fordulón részt vevő, legeredményesebb oktatási intézményeknek is kedvezett: azok az iskolák, amelyekből a legtöbb diák és családja vett részt a vetélkedősorozaton, a helyezéstől függően 500 ezer, 300 ezer vagy 100 ezer forint értékű tan- és sportszer jutalomban részesültek. Itt nem termett babár a somogyi iskoláknak: az első helyen helyezett a Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola, a másodikon a jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium, míg a harmadikon a debreceni Huszár Pál gimnázium csapata végzett.